“200 Yıldır tarım yapılan yere yol yapılmamasının özel bir...
Reklam

“200 Yıldır tarım yapılan yere yol yapılmamasının özel bir nedeni mi var?”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 10 bin kayısı ağacının bulunduğu Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Güvercinlik yaylası ile yaylaya en yakın yerleşim yeri olan İncecik köyü arasındaki 1.400 metre uzunluğundaki mesafeye neden bugüne kadar yol yapılmadığını sordu.

08 Ekim 2018 - 03:38

CHP’li Ali Öztunç, 200 yıldan beri bölge halkının geçimini tarımdan sağladığı İncecik köyünün 1.400 m kuzey batısında yer alan Güvercinlik yaylasında çiftçinin yaşadığı yol sorununu Meclis gündemine getirdi.

“ÇİFTÇİLERİ CANINDAN BEZDİRDİ!”

Hasat mevsimi geldiği zaman köy ile yayla arasındaki toprak yolun toz ve çamurdan çiftçileri canından bezme noktasına getirdiğini belirten ve resmi makamlara yapılan tüm başvuruların da sonuçsuz kaldığının altını çizen CHP’li Ali Öztunç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Mücahit Turhan’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle verdiği önergede “Güvercinlik yaylası sakinlerinin 1.400 metrelik asfalt yol talebinin yetkili makamlarca dikkate alınmamasının özel bir sebebi var mıdır?” sorusunu yöneltti.

Öztunç’un TBMM Başkanlığı’na Sunduğu Önerge Aynen Şu Şekilde; “Elbistan İlçemiz sınırları içinde olan, büyük yapalağın yaylasına bağlı incecik köyünün kuzey batısında yer alan Güvercinlik yaylasında 200 yıldan beri tarım yapılmaktadır. 10 Bin kayısı ağacının bulunduğu bu yerde tarımla uğraşan incecik köyü halkı hasat mevsimi geldiğinde mağduriyet yaşamaktadır. İncecik köyü ile Güvercinlik yaylası arasında bulunan 1.400 m toprak yol hasat mevsiminde çiftçileri canından bezdirmiştir. Tozdan ve çamurdan geçilmeyen bu yol için yöre halkının yetkili makamlara yolun yapılması için yaptığı müracaatlar hep sonuçsuz kalmıştır?”

Buna istinaden;

200 yıldan beri tarım yapılan bu yaylanın yolları bu güne kadar neden yapılmamıştır.

Güvercinlik yaylası sakinlerinin 1.400 metrelik asfalt yol talebinin yetkili makamlarca dikkate alınmamasının özel bir sebebi var mıdır?

İncecik köyü ile Güvercinlik yaylası arasındaki yolun yapımı için bir çalışmanız olacak mı?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boyun ağrısından 3 adımda korunma yöntemi!
Boyun ağrısından 3 adımda korunma yöntemi!
Günde 4 kayısı tüketirseniz…
Günde 4 kayısı tüketirseniz…