Büyükşehir 29 kurumda eğitim ve tatbikat gerçekleştirdi
Reklam

Büyükşehir 29 kurumda eğitim ve tatbikat gerçekleştirdi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bir hafta içerisinde 25 okulda yangın eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirdi.

03 Mart 2018 - 02:58

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 1-7 Mart Dünya Deprem Haftası ve 28 Şubat Sivil Savunma Günü etkinlikleri kapsamında, 26 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında, il genelinde, 26 okul ve 3 yurtta, ‘’Yangın Güvenliği Eğitimi ve Tatbikatları’’ ve deprem konusunda farkındalık eğitimleri verildiği açıklandı.

Toplam 4 binden fazla öğretmen ve öğrencinin katıldığı eğitimlerde, yangın tedbirleri ve yangına ilk müdahale şekilleri, yangın ve deprem anında yapılması gerekenler slaytlar eşliğinde anlatıldı.

Teorik eğitimin ardından tatbikata geçildi. Yangın ve deprem anonsunun yapılmasıyla, okul ve yurt binaları, sunumlarda anlatıldığı şekilde doğru, hızlı ve panik yapılmadan tahliye edildi. Kontrollü yangın çıkarılarak, avluda toplanan öğrenci ve öğretmenlere yangın söndürme tüpünün kullanılışı gösterildi. Bazı öğrenci ve öğretmenlere pratik yaptırıldı. Eğitimin son bölümünde yangın ihbarı üzerine okula gelen itfaiye aracı üst katlarda mahsur kalan öğrencileri kurtardı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder, yaptığı açıklamada: ‘’İtfaiyeciliği, müdahale, önleme ve eğitimden oluşan bir bütün olarak gördüklerini, eğitim ve denetime ağırlık vererek, olası yangınları daha aşağılara çekmeyi hedefliyoruz. Yaptıkları iş birliği sebebiyle Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve kurumlarda aralıksız olarak eğitimlere devam eden eğitmenlerimize teşekkür ediyoruz’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VakıfBank, üst üste yedinci kez yarı finalde
VakıfBank, üst üste yedinci kez yarı finalde
SANKO Üniversitesi Pazarcık’ta konferans düzenleyecek
SANKO Üniversitesi Pazarcık’ta konferans düzenleyecek