Büyükşehir’den deneme sınavı
Reklam

Büyükşehir’den deneme sınavı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan "Başarıyı Okulla Yakala" projesi kapsamında orta öğretim geçiş sınavı öncesinde öğrencilere deneme sınavı yapıldı.

27 Nisan 2018 - 22:28

Kahramanmaraş ve ilçelerinde 304 okuldan 21 bin öğrenci Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan deneme sınavına katıldı.

Zekeriye Tanrıverdi İmam Hatip Okulu'nda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya,  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt,Genel Sekreter Yardımcısı Bedri Akkaya, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran sınavla ilgili incelemelerde bulundular.

İnceleme sonrası gazetecilere bir açıklama yapan İl Milli eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt,  8. sınıftan 9'uncu sınıfa geçen öğrencileri yerleştirme sisteminde yeni bir uygulamaya geçildiğini belirterek, şunları söyledi:"Geçen yıla göre sistemimizde bir farklılık oluştu. Bütün okullarımız sınavla öğrenci almayacak. Sadece belli okullarımız sınavla öğrenci alacak. Öğrenci alacak okullarımıza öğrencileri seçmek için iki deneme sınavı planlaması yaptık. Bugün birincisini yapıyoruz. 1 ay sonra da ikinci sınavı yapacağız."

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya ise;  “Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç'un seçim çalışmalarında "bizler öğrencilerimizin ikinci velileri olacağız" vaadini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birçok projeye imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de Liselere geçiş sınavı. Biz büyükşehir belediyesi olarak daha çok lojistik destek vermekteyiz. Temel maksadımız Kahramanmaraşlı gençlerimizin bu sene sınav değişikliğinden dolayı bir zarar görmeden başarılı olmalarını sağlamak” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş 1. İrişkit Festivali yapıldı
Kahramanmaraş 1. İrişkit Festivali yapıldı
Türkiye 11 yıl içinde su fakiri olacak
Türkiye 11 yıl içinde su fakiri olacak