Çakıroğlu Derneği Kandil programı halkası genişliyor
Reklam

Çakıroğlu Derneği Kandil programı halkası genişliyor

Çakıroğlu Derneği tarafından geleneksel olarak her kandilde düzenlenen programlara katılım her kandilde daha da artıyor.

12 Haziran 2018 - 05:40

Türkoğlu ilçesi Çakıroğlu Mahallesinden vatandaşlarca Kahramanmaraş'ta kurulan Çakıroğlu Derneği tarafından ilk olarak 2016 yılında başlayan ve kesintisiz her kandil ve mübarek gecede devam eden programlara son zamanlarda ve idrak ettiğimiz mübarek Kadir Gecesinde Çakıroğlulu vatandaşların yanı sıra çevre mahalle ve yaylalardan vatandaşlar da katılmaya başladı. Mübarek gün ve gecelerin birlik ve beraberlik içerisinde layıkıyla idrak edilmesi amacıyla programlar kapsamında kuran-ı kerim tilavetleri, sohbet ve vaazlar, ilahiler ve okunan hatimlerin duasıyla birlikte son olarak  ikramlar yapılıyor.

Programlarla ilgili olarak açıklama yapan Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak; "Derneğimizin kuruluş amaçlarından birisi de Çakıroğlulu vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğinin devam ettirilmesidir. Bu amaç doğrultusunda düğün, nişan, cenaze ve mevlit gibi toplumsal olaylarında yaptığımız çalışmalarla yanlarında olduğumuz gibi  mübarek gün ve geceleri de köylülerimizle birlikte geçirmek için çalışmalar yapıyoruz. Ve bu konuda herkesten destek alıyoruz. Son zamanlarda kandil programlarımıza mahalle dışından vatandaşlarımız da gelmeye başladılar. Bu bizleri ayrıca mutlu ediyor ve iyi şeyler yaptığımızı gösteriyor." dedi


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Kardeşliği Her yerde!
Gönül Kardeşliği Her yerde!
Sahura kalkmadan oruca geceden niyet etmeyin
Sahura kalkmadan oruca geceden niyet etmeyin