Emniyet ödül töreninde özel misafir

Emniyet ödül töreninde özel misafir

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İnci tarafından İl Emniyet Müdürlüğü binasında başarılı personeli ödüllendirme töreninde, İl Emniyet Müdürü İnci’yi 23 yaşındaki engelli Ali Bıyık isimli genç ziyarete geldi.

16 Nisan 2018 - 04:13

Evi İl Emniyet Müdürlüğüne yakın olan Ali BIYIK, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’yi ve Polis Memurlarını çok sevdiği için ziyaret etmek isteyince, evinden polis aracı ile Emniyet Müdürlüğüne getirilen Ali Bıyık’a polis şapkası giydirilerek, İl Emniyet Müdürü ve Polislerle sohbet etti.

Yüzde 93 engelli Ali BIYIK’ı Emniyet Müdürlüğünde karşılayan İl Emniyet Müdürü Doğan İNCİ, Ali BIYIK’a çok istediği takım elbise ve ayakkabının yanı sıra, birçok hediye takdim etti. Sonrasında Ali BIYIK ve ailesiyle Emniyet Müdürü İnci ve Personeli toplantı salonunda meyve suyu içerek sohbet etti.

05.04.2018 günü Trabzon Caddesinde bulunan bir ikamette yaşayan Ali BIYIK, kendisine takım elbise alınması talebinin hemen yerine gelmediği için, duruma sinirlenerek kolunu ikametin camına vurup yaralanmıştı. Olay sonrasında kendisiyle ilgilenen polis memurlarıyla arkadaş olmuş, sonrasında ise Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etmek istemişti. Bu talebi memnuniyetle karşılanarak duygusal bir ziyaret gerçekleşmiş oldu.

Aynı anda Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İNCİ, geçtiğimiz günlerde Sivas ilinde 5 kişiyi katlederek gasp ettiği araçla kaçan şahsı Kahramanmaraş il merkezinden transit geçmekte iken operasyon yapıp, silahıyla birlikte kovalamaca sonucu başarılı bir şekilde yakalayan Emniyet Mensuplarına İl Emniyet Müdürlüğü makamında kabul etti. Operasyonu gerçekleştiren günün nöbetçi Emniyet Müdürü Sabahattin POÇULU, Asayiş Şube, Güvenlik Şube ve Muhabere Elektronik Şubeden oluşan 10 kişilik personele Emniyet Müdürü İnci tarafından ödül verildi.  

Ödüllendirmenin konusuyla ilgili bilgilendirme yapan Asayiş Şube Müdürü Ertuğrul GÜLER “Arkadaşlar canlarını ortaya koyarak şahsı silahla birlikte yakalayarak üstün başarı gösterdiler” şeklinde açıklama yaparken, İl Emniyet Müdürü Doğan İNCİ, “5 kişiyi katleden caniyi yakalamak için üstün bir başarı gösterdiniz, hepinize teşekkür ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde takdirlerini belirttikten sonra, başarılı personele hediyelerini takdim edip, her birine ayrı ayrı teşekkür etti.

22.03.2018 tarihinde Sivas ili Şarkışla ilçesi Ortaköy Köyünde sevdiği kızı vermedikleri için sevdiği kızın babasını, dedesini ve ninesini silahla katleden, olay sonrasında girdiği tekel bayiinde baba ve oğlu katlederek gasp ettiği araç ile Sivas ilinden kaçan 28 yaşındaki Fırat YURDAKUL, Kahramanmaraş il sınırlarına girdiği andan itibaren çok sayıda polis ekibinin takibiyle yakalanmaya çalışılmış, dur ikazına uymayarak kaçan araç, tüm ekipler tarafından bölge sarılarak sıkıştırılmış, kaçmakta direnen şahsın aracına polis tarafından ateş edilmek suretiyle, 5 kişinin katili olan şahıs olayda kullandığı silah ile birlikte yakalanmıştı. Bu operasyonda Kahramanmaraş polis ekipleri, eli silahlı bir katilin üzerine durmaksızın gidip aralıksız takip edip, korkusuzca canlarını ortaya koyarak müdahale etmişlerdi. Türkiye genelinde aranan seri katil Kahramanmaraş Emniyetinin başarılı operasyonu ile Kahramanmaraş il girişinde yakalanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BMW'nin yeni 7 serisi büyüledi
BMW'nin yeni 7 serisi büyüledi
16 Ocak 2018 Çarşamba
16 Ocak 2018 Çarşamba