Geleceğin Mesleği KSÜ’de
Reklam

Geleceğin Mesleği KSÜ’de

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Uluslararası Ticarette Sıçrama Yapan Türkiye ve Geleceğin Mesleği Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü için kayıtlara başladı.

09 Ağustos 2018 - 10:44

2000 yılında 7,59 trilyon dolar civarında olan dünya ihracatı yaklaşık 3 kat artış göstererek 2017 yılında 22,62 trilyon doların üzerine çıkarken, aynı dönemde Türkiye’nin ihracatı ise 27 milyar dolardan, yaklaşık altı kat artış göstererek 157,1 milyar dolara ulaşmıştır. 2000 yılından günümüze Türkiye’nin ihracatındaki artış oranı, dünya ihracatındaki artış oranının yaklaşık iki katı düzeyinde gerçekleşmiştir.

Gelecek hedeflerimiz açısından “Küresel Rekabette Bizde Varız” diyebilmemiz, ülkemizin ihracat rakamlarını çok daha ileri düzeylere taşımamızla mümkün olacaktır. Ülkemizin Uluslararası Ticarette daha büyük hedeflere ulaşmasının yolu aynı zamanda Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetiminde de başarılı olmaktan geçmektedir. Endüstri 4.0’ın giderek etkilerini artırmaya başladığı günümüz dünyasında, ülkemiz ekonomisinin dünya ekonomileri arasında hak ettiği yeri alabilmesi açısından belki de en önemli çalışma alanını ise Uluslararası Ticaret ve Lojistiğin oluşturduğu söylenebilir.

21. yüzyılda ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olması açısından büyük önem taşıyan uluslararası ticaret ve lojistik alanında, kalifiye personel yetiştirmek amacıyla kurulan KSÜ Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümüne, eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamış olduğu 2016 yılından itibaren ÖSYM tarafından ilan edilen kontenjanların tümüne yerleştirme yapılmış olması, genç arkadaşlarımızın bu bölüme olan üst düzeyde ilgisini göstermektedir.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında da, gelecek planlamalarında Uluslararası Ticaret ve Lojistik alanını kariyer tercihi olarak belirleyen öğrenci arkadaşlarımızı KSÜ Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümümüze bekliyoruz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Juventus rekorla şampiyon! 8. kez...
Juventus rekorla şampiyon! 8. kez...
KOM’dan Tefecilere operasyon!
KOM’dan Tefecilere operasyon!