Kahramanmaraş’a 5 yılda Turkcell’den 85 milyon TL yatırım
Reklam

Kahramanmaraş’a 5 yılda Turkcell’den 85 milyon TL yatırım

Müşterilerinin en iyi deneyimi yaşayabilmeleri için Turkcell, tüm Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor. Turkcell’in son 5 yılda Kahramanmaraş’a yaptığı yatırım 85 milyon TL’ye ulaştı. Yaptığı yatırımlar sayesinde Türkiye’de en iyi 4.5G hizmetini sunan Turkcell, bu sayede akıllı telefona sahip olma oranlarını da artırdı. Büyük oranda 4.5G’ye geçiş yapan Kahramanmaraş’ta Turkcell’lilerin yüzde 56’sı akıllı telefon sahibi oldu.

12 Ocak 2017 - 01:22

Dünyanın en güçlü 4.5G altyapılarından birisini 1 Nisan itibarıyla Türkiye’nin 81 ilinde hazır hale getiren Turkcell, yaptığı yatırımlarla Türkiye’de en iyi 4.5G deneyimini yaşatıyor. Son 5 yılda Kahramanmaraş’a yaptığı 85 milyon TL’lik yatırımla buradaki müşterilerine en iyi servisi sunan Turkcell’in yüksek hızlı ve kesintisiz 4.5G hizmetini tercih edenlerin sayısı da arttı. Kahramanmaraş’ta Turkcell’liler büyük oranda 4.5G’ye geçiş yaparken akıllı telefon tercihleri de aynı oranda yükseldi ve yüzde 56 oranına ulaştı.

1 Nisan 2016’dan itibaren 4.5G’ye geçiş yapan abonelerinin sayısı 21,1 milyonu aştı. Böylece yaklaşık her üç Turkcell’liden ikisi yüksek mobil internet hızı ve kapasitesi sunan 4.5G aboneliğini aktif hale getirirken Turkcell’in dijital ürün ve servislerine olan talep de arttı. 4.5G ile birlikte Turkcell’in BiP, fizy, TV+, lifebox ve GollerCepte gibi popüler servislerini kullananların sayısı hızla yükseldi. Bu servislerin daha yoğun şekilde kullanmasıyla birlikte toplam mobil internet data trafiği de 1 Nisan öncesine göre önemli miktarda artış gösterdi. 4.5G’de kullanılan datanın toplam trafiğe oranı yüzde 24’e yükselirken, Turkcell şebekesindeki 4.5G uyumlu cihaz sayısı ise 10 milyonu aştı. 2016 yılının üçüncü çeyreğindeki data kullanımı, 4.5G’nin etkisi ile bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 39 artarak 142.619 TB’a ulaştı.

 

Turkcell’in 4.5G hızında servislerine yoğun ilgi

4.5G ile sunulan yüksek hızlı kesintisiz mobil internet, bekleme sürelerini kısaltarak ürün ve servislerin daha verimli kullanılmasına imkan tanıyor. Bu da Turkcell’in popüler uygulamalarının, 4.5G’ye geçenler tarafından daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Yeni nesil iletişim platformumu BiP’i indirenlerin sayısı, 4.5G’ye geçilen 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren yüzde 30 artış göstererek 11 milyona ulaştı. Türkiye’nin en bilinen müzik platformu fizy’nin indirme sayısı 7,6 milyona ulaşırken, GollerCepte servisi de 2,7 milyon defa indirildi. Bireysel depolama servisi lifebox 3,4 milyon kez indirilirken televizyon, bilgisayar veya mobil cihazlardan izlenebilen kişisel TV platformu TV+’ın indirme sayısı ise 2,5 milyonu geçti.        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beşbağlar ve Suçatı'na Fırnız'dan içme suyu
Beşbağlar ve Suçatı'na Fırnız'dan içme suyu
Habibe Öçal, Köy garajını ziyaret etti
Habibe Öçal, Köy garajını ziyaret etti