Kahramanmaraş’ta gıda denetimleri sürüyor

Kahramanmaraş’ta gıda denetimleri sürüyor

İlçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren gıda satış ve toplu tüketim yerleri 5996 sayılı veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanunu çerçevesinde gıda denetçileri tarafından denetimler her gün aralıksız bir şekilde yapılmaktadır.

22 Mayıs 2019 - 08:52

Ramazan ayı boyunca gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde yoğunlaşan denetimler tüketicilerimizin her zaman güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla etkin bir şekilde yürütülmektedir.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre  ‘İlçemiz sınırlarında faaliyet gösteren gıda satış ve toplu tüketim yerleri 5996 sayılı veteriner hizmetleri bitki sağlığı gıda ve yem kanunu çerçevesinde gıda denetçilerimiz tarafından her gün aralıksız bir şekilde sürdürülmektedir. Ramazan ayı boyunca gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde denetimlerimiz yoğun bir şekilde tüketicilerimizin güvenli gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla sıkı bir şekilde sürdürülmektedir’ denildi.

Tüketicilerin de güvenilir gıda için, etiketsiz ve ambalajsız ürün satın almamaları son kullanma tarihlerine dikkat etmeleri, mutlaka seçici davranmaları gerekmektedir. Gıda güvenirliliği herkesin hakkı ve sorumluluğudur.

Bu nedenle tüketicilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşması durumunda 174 alo gıda hattına bildirimde bulunmaları gıda güvenliğinin sağlanmasında önem arz etmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zabun: “Maraş biberi küresel marka konumundadır”
Zabun: “Maraş biberi küresel marka konumundadır”
Vali Vahdettin Özkan’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Vali Vahdettin Özkan’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı