KDV yasası hayal kırıklığına uğrattı
Reklam

KDV yasası hayal kırıklığına uğrattı

Kasiad Başkanı Ali Arpasatan KDV iadelerinin son anda torba yasadan çıkartılmasının Kahramanmaraşlı işadamları olarak kendilerini üzdüğünü ve hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

22 Nisan 2018 - 04:37

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Arpasatan yazılı bir açıklama yaparak KDV iadelerinin geri ödenmesine ilişken yasa tasarısının torba yasadan çıkartılmasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

Arpasatan şu ifadeleri kullandı; “Yeni çıkarılacak yasa ile bilançolarda biriken KDV leri iade alabileceğimizin ümidini yaşarken genel kurulda son anda iadelerin torba yasadan çıkarılması biz Kahramanmaraşlı iş insanlarında hayal kırıklığı yaratmıştır.

Halbuki, biriken KDV'lerin iadesi KGF destekli kredilerin ekonomide yarattığı etki gibi bir güç sağlayabilirdi. Öz sermayemiz olan KDV alacağımızı yatırımlarımızda kullanmak isterdik. Unutulmamalıdır ki Devlette birikmiş KDV'ler enflasyon ve kur karşısında erirken, reel sektör  yüzde 18-20 ile kullandığı kredilere faiz ödemektedir. Avrupa Birliği ülkelerinde 5-6 ay gibi kısa sürede KDV iadesi yapılırken bizde tasfiye olmuş bir şirketin bile KDV iadesi yapılamamaktadır.

Tüm reel sektör için büyük önem taşıyan KDV yasası bu haliyle reform niteliğini kaybetmiştir. Kısa süre içerisinde tekrar gündeme alınmasını arzu ediyoruz. KASİAD olarak konunun takipçisi olacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş 1. İrişkit Festivali yapıldı
Kahramanmaraş 1. İrişkit Festivali yapıldı
Türkiye 11 yıl içinde su fakiri olacak
Türkiye 11 yıl içinde su fakiri olacak