Mezun olamayan öğrencilere müjde!
Reklam

Mezun olamayan öğrencilere müjde!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile bir yükseköğretim programını kazanan fakat mezun olamayan lise öğrencilerine yeni bir sınav hakkı verildi.

04 Aralık 2018 - 17:15

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile bir yükseköğretim programını kazanan fakat mezun olamayan lise öğrencilerine yeni bir sınav hakkı verildi

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda, eylül ayında yapılan tek ders veya staj bitirme sınavına katılamayan ya da bu sınavlarda başarısız olduğu için mezun olamayan, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı lise son sınıf öğrencilerinden üniversiteyi kazananlar ve geçici kayıt yaptıranlar olduğuna dikkat çekildi.

KESİN KAYIT 31 ARALIK'A KADAR

Bu öğrencilerin, mezun olmaları durumunda, yerleştirildikleri yükseköğretim programlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin 2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu'na göre 31 Aralık 2018 tarihine kadar kesin kayıt yaptırabilecekleri hatırlatıldı.

Bu çerçevede 2018-YKS sonuçlarına göre, bir yükseköğretim programını kazanan ve geçici kayıt yaptıran öğrencilerin mezun olamadıkları için yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesinin uygun olacağı bildirildi.

Bu öğrencilerin yükseköğretim kurumlarındaki geçici kayıtlarının kesin kayda dönüşebilmesi için öğrenimine devam ettiği halde tek dersten sorumluluğu bulunanlar ile staj bitirme sınavına girmesi gerekenlere bir sınav hakkı daha verilmesi, yükseköğretime kayıt süresi dikkate alınarak bu sınavın 21 Aralık 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar, okul müdürlükleri tarafında sorumluluk sınavları esaslarına göre yapılması ve başarılı olanlara diploma düzenlenmesinin uygun olacağı belirtildi. (KAYNAK: KPSSCAFE)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönül Kardeşliği Her yerde!
Gönül Kardeşliği Her yerde!
Sahura kalkmadan oruca geceden niyet etmeyin
Sahura kalkmadan oruca geceden niyet etmeyin