Onikişubat’ın eğitime desteği sürüyor
Reklam

Onikişubat’ın eğitime desteği sürüyor

Onikişubat Belediyesi’nin öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Okur Yazar Buluşması programı Nuri Pakdil Ortaokulu ve Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti.

13 Nisan 2018 - 03:41

Programa Yazar ve öğrenciler katılırken, okul yönetimi ve öğretmenler de eşlik etti. Öğrenciler tarafından ilgiyle karşılanan yazar Vehbi Vakkasoğlu’na okul yönetimi tarafından çiçek takdim edildi.

Yazar Vehbi Vakkasoğlu programda yaptığı konuşmasında ahiret bilincine dikkat çekerek, şu ifadelere yer verdi.

“Bir dostunuz varsa dünyanın en fakiri bile olsanız, siz ahirette en zenginsiniz. Böyle dostluklar ortaokulda başlar. O yüzden dostlarınızın kıymetini bilin.

Hayat bir sınavdan ibaret ve siz de bu sınavı hakkıyla vermelisiniz. Mesela beni buraya bir ders saati size önemli bilgiler anlatmam için gönderdiler. Ben bu saat diliminde sadece sizinle boş muhabbet yapsam bu sınavı veremem. Bunu hakkıyla yapmam gerekir. Ve siz de aynı şekilde hakkıyla dinlemek zorundasınız. Yoksa bu toplantı boşa gider, ben boşa gelmiş olurum. Oysaki bize süreli verilmiş olan zaman ne kadar da kıymetli.

Sevgili gençler, ölümün garantisi yok, yarın ne olacağını bilmiyoruz. O yüzden her adımımızı dikkatli atmalıyız. Güzel ahlaklı, iyi kalpli, hak yolunda bir insan olursanız yeriniz cennet olacaktır. Bunun bilinci ile yaşayanlara ne sınav ne de başka bir şey olacak.”

Konuşmasının ardından öğrencilerle soru cevap şeklinde sohbetine devam eden Vakkasoğlu, tek tek öğrencilerle ilgilendi.

Daha sonra öğrencilere kitaplarını imzalayarak hediye eden Vakkasoğlu, bütün öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek, programı sonlandırdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Juventus rekorla şampiyon! 8. kez...
Juventus rekorla şampiyon! 8. kez...
Darphin’in lansmanı göz doldurdu
Darphin’in lansmanı göz doldurdu