Şefkat Elçileri Topluluğu, İhtiyaç sahibi okula kütüphane...
Reklam

Şefkat Elçileri Topluluğu, İhtiyaç sahibi okula kütüphane açtı

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren ‘Şefkat Elçileri’ isimli topluluk ihtiyaç sahibi bir köy okuluna kütüphane açtı.

04 Aralık 2018 - 18:38

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki Çardak köyünde bulunan Çardak ilkokul ve Ortaokulunun kütüphane ihtiyacını fark eden gençler harekete geçti.

Tamamen genç gönüllü bir kitleden oluşan ‘Şefkat Elçileri Topluluğu’ Çardak ilkokul ve Ortaokuluna muhteşem güzellikte bir kütüphane ve kitap okuma odası açtı.

Okulda boya ihtiyacı bulunan yerleri, tamamen kendi imkanlarıyla boyadılar. Kütüphane için gerek boyama, resim, dolap gibi ihtiyaçları da tedarik eden ‘Şefkat Elçileri Topluluğu’ kütüphane içerisini yüzlerce kitap ile doldurdu.

Çardak İlkokul ve Ortaokulundaki miniklerin mutluluğu kesinlikle görülmeye değerdi.

‘Şefkat Elçileri Topluluğu Kurucu Başkanı Ahmet Bilgiç yaptığı açıklamada; Öncelikle ekibime canı gönülden teşekkür ediyorum. Tespit ettiğimiz ve kütüphanesi bulunmayan Çardak İlkokulu ve ortaokulu için ellerinden geleni yaptılar. Kesinlikle hiç kimseden maddi bir destek almadık ve almayacağız. Tamamen kendi imkan ve çevremizden ihtiyaçlarımızı topladık. ‘Şefkat Elçileri Topluluğu’ üyeleriyle okulda gerek boyama olsun, gerek diğer ihtiyaçlar olsun hepsi için canla başla mücadele ettik ve çok kısa sürede kütüphaneyi ve sessiz kitap okuma odasını açtık. Bizler ‘Şefkat Elçileri Topluluğu’ üyeleri olarak tek bir çocuğun yüzünün gülmesi için tüm imkanlarımızı seferber edebilecek insanlarız, tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi okul, aile, kurumlara gücümüzün yettiğince yardımda bulunmaya devam edeceğiz. Ayrıca Kütüphane açılışımıza 1 gün kala yapacağımız hayrı duyan Sami Kervancıoğluna çok teşekkür ediyorum. Çok kısa sürede 250 kişilik baklavayı minik öğrenciler için tedarik edip, bizlere teslim ettiler. Çocuklar doya doya yedi, aralarında ekmek arası yapıp yiyen bile vardı. Kardeş okul projesiyle bizlere gönül veren Kahramanmaraş Özel Yetenek Merkezi Anaokuluna ve velilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Çok güzel bir ortamdı katkıda bulunan bulunmayan herkese çok teşekkür ederim ’dedi.

ŞEFKAT ELÇİLERİ İNSTAGRAM İLETİŞİM: sefkatelcileri

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VakıfBank’ta oynamak hayalimdi
VakıfBank’ta oynamak hayalimdi
Türkiye’nin yüzde 32’si serbest meslek sahibi
Türkiye’nin yüzde 32’si serbest meslek sahibi