Vali Vahdettin Özkan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı
Reklam

Vali Vahdettin Özkan'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

18 Mart 2018 - 02:16

Vali Vahdettin Özkan, “Şanlı Çanakkale Zaferini kutluyor ve vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin manevi huzurunda tazimle eğiliyoruz” dedi.

Çanakkale Zaferi, Türk milletinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu eşsiz bir destan olduğunu vurgulayan Özkan sözlerine şöyle devam etti: “Çanakkale Savaşı, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için varını yoğunu ortaya koyan ecdadın, tarihin akışını değiştirdiği, destanların yazıldığı bir zaferdir.”

Özkan, “Kahraman Mehmetçiklerimiz, aynı ruhla ülkenin birliği ve bölünmez bütünlüğü için Afrin’de ve vatanın dört bir yanında canı pahasına mücadeleye devam etmektedir. Bu uğurda şehadete yürüyen aziz şehitlerimizin kutsal emanetlerine ve gazilerimize sahip çıkmak; acılarını ve üzüntülerini paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev aynı zamanda büyük bir onur ve vefa borcudur.

Geçmişten aldığımız ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun bilincinde olmaya devam edeceğiz. Bu vatan kolay kazanılmadı, bu emanete sahip çıkacağız. Tüm terör örgütleri ve şer odaklarına karşı azimle, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Ülkemiz, dünya milletleri arasında hak ettiği saygınlığa ulaştı ve bu saygınlığı, dik duruşumuzu ilelebet sürdüreceğiz.

Aziz şehitlerimize rahmet diliyorum. Şehitlerimizin taşıdığı mana ve ruh daim olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Juventus rekorla şampiyon! 8. kez...
Juventus rekorla şampiyon! 8. kez...
Darphin’in lansmanı göz doldurdu
Darphin’in lansmanı göz doldurdu