İYİ Parti Onikişubat adayı belli oldu!

İYİ Parti Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi Belediye Başkan adayını açıklandı. İYİ Parti Kahramanmaraş’ta siyasetin tecrübeli ismi Mustafa Bastırmacı’yı Onikişubat Belediye başkan adayı olarak açıkladı.


İYİ Parti Onikişubat adayı belli oldu!

Kahramanmaraş’ta uzun yıllar siyasetin içinde olan Mustafa Bastırmacı İYİ Parti’nin Onikişubat İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

MUSTAFA BASTIRMACI KİMDİR?

1962 yılında Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi. ilk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş'ta tamamladı.

Müteşebbis Sanayiciler ve İş adamları Derneği'nde 8 yıl, Polis karakollarını Yaşatma ve Polis Ailelerine Yardım Derneği'nde ise 7 yıl başkanlık görevlerini yürüten Mustafa Bastırmacı ayrıca, Kahramanmaraş Spor Kulübü'nde yönetim kurulu üyeliği ve Çim Hokeyi Federasyonu Danışma Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

1997 ve 2000 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı adayı oldu.

2009 yılı Mahalli İdareler Seçiminde kontenjan adayı olarak yer aldı. 2009 ve 2012 yıllarında ise 2 dönem üst üste MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevinde bulundu.

5.5 yıllık MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevinin ardından 7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Kahramanmaraş'tan MHP Milletvekili aday adayı oldu.

İş adamı olan Mustafa Bastırmacı kuyumculuk ve gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. 1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Kahramanmaraş'tan MHP 5. sıra Milletvekili Adayı olarak gösterilmiştir.

Orta derecede İngilizce bilen Mustafa Bastırmacı evli ve iki çocuk babasıdır.

27. dönem İYİ Parti Kahramanmaraş milletvekili adayıdır.