Abdullah Kalın adaylığını açıkladı

Abdullah Kalın adaylığını açıkladı

Abdullah Kalın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası için Başkan adayı olduğunu açıkladı. Kalın özel bir otelde düzenlenen programla 11 – 12 Mayıs tarihinde yapılacak, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın Genel Kurulunda başkan adayı olduğunu açıkladı.

05 Mayıs 2019 - 05:28

Kalın, “Memleket sevdamız, meslek sevdamız, şehrimiz ve emeğimiz için; ‘Ortak Akıl, Birlikte Yönetim’ anlayışı ile tüm meslek mensuplarımızın katılımıyla Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odamızı yönetmeye talip olduk. 2010 yılında çıktığımız bu kutlu yolculukta, ‘Kurumsal Oda, Kurumsal Kimlik ve Kurumsal Yönetim’ anlayışı ile mesleğimiz ve meslektaşlarımızın temsili noktasında mesai kavramı gözetmeden çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Şimdi ‘Nerede Kalmıştık’ sloganıyla kaldığımız yerden hedeflerimize ulaşmak için, odamızın dününde bugününde olduk,  yarınında da daha güçlü, daha etkin, hep birlikte ve beraber olmaya devam edeceğiz” dedi.


İşte Abdullah Kalın’ın yapmış olduğu açıklamanın satır başları:

KURUMSAL KİMLİK, KURUMSAL ODA, KURUMSAL YÖNETİM;

Odamız kurumsal ciddiyet, kurumsal disiplin, kurumsal yönetim anlayışı içerisinde, samimiyetle meslektaşlarımızın odamızda aktif katılımı ve katkılarıyla birlikte beraber yöneteceğiz.

ORTAK AKIL BİRLİKTE YÖNETİM;

Odamızda tüm üyelerimizin katılacağı aylık istişare ve bilgilendirme toplantıları ile yine en geç üç ayda bir tüm üyelerimizin katılacağı mesleki sorunlarımızın tartışılıp değerlendirilip SERBEST KÜRSÜ ile isteyen üyelerimize söz verileceği ve sonuçlarının değerlendirilerek bildiri olarak yayınlanacağı toplantılar yapılacaktır.


HİZMET AKDİ İLE ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN;

Bağımlı olarak çalışan meslektaşlarımızın hakları noktasında, ücret tarifesi belirlenmesi hususunda yasama ve yürütme organları üzerinde her türlü çalışmayı yaparak, her zaman ve her durumda yanlarında odalarının olduğunu bilecek ve hissedeceklerdir.

SÜREKLİ MESLEKİ EĞİTİMLE, MESLEĞİMİZİ GELİŞTİRMEK VE YÖN VERMEK İÇİN;

Günlük değişen mesleki mevzuatlar çerçevesinde ve meslek kültürümüzün her geçen gün değiştiği günümüz ortamında mesleki eğitim en önemli önceliğimizdir.


HAKSIZ REKABET VE KORSANLA MÜCADELE İÇİN;

Odamızda, haksız rekabet ve korsanla mücadele için komisyon kurulacaktır.  Asgari tarife altında defter tutan veya bir meslektaştan almış olduğu ücretin altında teklif vererek defter transferi yapanlar hakkında, sonuçları her ne olursa olsun, haksız rekabet kurulu ve disiplin yönetmelikleri çerçevesinde gerekli her türlü işlemler yapılacaktır.

STAJYERLERİMİZE VE ÜYELERİMİZE EN İYİ HİZMETİ VERMEK İÇİN;

Odamızda, mümkün olduğunca başkan, olmadığı zamanlarda muhakkak bir yönetici hazır bulunacaktır.


MESLEKTAŞLARIMIZIN DESTEKLERDEN FAYDALANMALARI SAĞLAMAK İÇİN;

Odamız üyelerinin, serbest meslek icra ediyor olması münasebeti ile,  ne esnaf, ne tüccar, nede sanayi olarak tanımlanmadığından, bankalar KOBİ ve KOSGEB ile benzeri hiçbir kredi ve desteklerden yararlanamamakta bu konuda yasama ve yürütme üzerinde ciddi şekilde çalışılacaktır. Odamız bünyesinde zor duruma düşmüş üyelerimizin eğitim gören evlatları için gerekli destek sağlanacaktır.

Yine odamız bünyesinde, imkan ve şartlar oluşturularak yardım sandıkları oluşturulacak, bu sandığa üye olan meslektaşlarımız içinde yeni büro açanlara ve zor durumda kalıp ihtiyacı olanlara geri ödemeli faizsiz kredi imkanı sağlanacaktır.     

  

KADIN MESLEKTAŞLARIMIZA POZİTİF AYRIMCILIK İÇİN;

Odamızda dönemimizde başlatmış olduğumuz kadınlar günü programımızı geliştirip genişleterek, kadın üyeler komisyonu kurarak birlik ve beraberliklerini artırmak, aralarındaki dayanışmayla yönetim üzerinde söz haklarını artırmak ve odamızda ön plana çıkartarak pozitif ayrımcılık yapılacaktır.

LOKAL PROJEMİZ VE SOSYAL AKTİVİTELERİMİZ İÇİN;

Projelendirdiğimiz ve yapılamayan çatı katı lokalimiz tamamlanarak üyelerimizin hizmetine sunulacaktır. Lokalimiz ailemizle bizlerin hizmetine sunulacak, meslektaşlarımızla bir araya gelme, sosyal aktivitelerin yapıldığı, kütüphanesi ile müzikli eğlenceli keyifli vakitlerin geçirildiği, maçların izlendiği, yemek ve kafeterya hizmetleri ile kaliteli elit bir yaşam alanı haline getirilecektir.


STAJYER MESLEK MENSUPLARIMIZA DESTEK İÇİN;

Stajyer meslek mensuplarımız için bir komisyon kurulacak, stajyerlerimizle her türlü sorunları ve ihtiyaçları bu komisyon tarafından giderilecek, sınav yerlerine başlarında bir Yönetim Kurulu üyesi ve komisyon üyeleri ile birlikte seyahatleri sağlanacak, muhatapları yöneticiler ve komisyon üyeleri olacaktır.

NİTELİKLİ ARA ELEMAN EĞİTİMLERİ İÇİN;

Eğitimlerimizi aralıksız hale getirerek, lise yüksekokul üniversite mezunları seviyesinde, akademisyen hocalarımızdan destek ve güç alarak, yeni büro açan üyelerimize ek gelir olması, konusunda uzman üyelerimizin bilgilerinin ve deneyimlerinin aktarılması ile yetişmiş ara eleman ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayarak, işsiz gençlere iş sahası üyelerimize ve odamıza ek gelir sağlayarak toplumsal misyonumuz da yerine getirilmiş olacaktır.


ODA ÜYELERİMİZ ADINA HATIRA ORMANI İÇİN;

Odamız adına, üyelerimizin isimlerini taşıyan hatta kendi elleri ile dikecekleri doğaya saygı, bir nefes oksijen, çocuklarımıza torunlarımıza gelecekte hatıra olması için, HATIRA ORMANI çalışmalarımızı ilgili makamlar nezdinde çaba ve gayretlerimizle hayata geçirilecektir.

HAKSIZ REKABETLE DEĞİL KALİTELİ HİZMET İÇİN;

Odamızda mesleki eğitimler, standartların yükseltilmesi, sosyal aktivitelerle üyelerimizin bir araya gelmelerinin paylaşımlarının artması, haksız rekabet ve korsanla mücadele, mesleki dayanışma ile birlikte meslektaşlarımız arasında hizmette kalitede tatlı rekabetin yaşandığı süreç haline getirilecektir. 


AİLESİNİN VE ÇOÇUKLARININ YANINDA HAYATA UMUTLA BAKAN MUTLU MESLEKTAŞLAR İÇİN;

Odamızda mesleğimiz üyelerimiz adına gerçekleştirerek tamamlayacağımız projelerimizle, toplumda daha saygın, refah seviyesi daha artmış, sosyal aktiviteler ile daha huzurlu ve neşeli meslektaşlarımızın, ailesinin ve çocuklarının yanında hayata umutla bakan mutlu meslektaşlar haline geleceklerdir. Yöneticiler olarak bunların başarmak için samimiyetle gayret fazlası ile gösterilecektir.


SANAT KÜLTÜR SPOR VE YAŞAMIN HER ALANINDA ODAMIZ ÜYELERİ İÇİN;

Odamız, Altı yüz üyeden oluşmakta ve bu üyelerimizin çeşitli kültür ve yeteneklere sahip, çeşitli ilgi alanları ile zengin bir kaynağımızdır. Odamızda oluşturacağımız çeşitli kulüplerle, sanat kültür spor ve yaşamın her alanını oluşturan aktivitelerle odamızda geniş bir faaliyet alanı, şehrimize ise gökkuşağı gibi renk katacaktır. Odamızda yapacağımız bu tür faaliyetler ve aktivitelerimizle, mesleğimizi meslektaşlarımızı hem mutlu bireyler, hem de toplumumuzda daha prestijli hale gelmesini sağlayacağız.


GEZİ ORGANİSASYONLARIMIZ İÇİN;

Odamızda üyelerimiz ve aileleri için, yılda en az iki defa yurt içi, en az bir defa da yurt dışı olmak üzere tur organizasyonları yapılacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş Valiliği müjdeyi verdi! O kısıtlamalar kaldırıldı
Kahramanmaraş Valiliği müjdeyi verdi! O kısıtlamalar...
Büyükşehir yayla yolu yapımına başladı
Büyükşehir yayla yolu yapımına başladı