AKEDAŞ’tan Kasaplara indirimli elektrik imkanı

AKEDAŞ'tan Kasaplara indirimli elektrik imkanı

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Kahramanmaraş Kasaplar Odası arasında imzalanan protokol çerçevesinde kasap esnafına elektrikte indirim yapılacak.

09 Mart 2020 - 02:05 - Güncelleme: 09 Mart 2020 - 11:48

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği konferans salonunda kentteki kasaplar ile AKEDAŞ yetkilileri bir araya geldi.

İmzalanan protokol hakkında bilgilendirme yapılırken, uygulamanın 1 Nisan 2020'den itibaren hayata geçirileceği belirtildi. 

AKEDAŞ Perakende Satış A.Ş. Kahramanmaraş Bölge Müdürü Alihan Kaptanoğlu, protokol çerçevesinde kasaplara indirimli elektrik tedarik edeceklerini belirterek, "Yapılan bu indirim ile piyasanın üstünde bir indirim oranıyla yılda bir faturaya kadar tüm kasaplarımızın tasarruf imkanı olacak. Tüm kasaplar vergi levhaları ve kimlik fotokopileri ile birlikte ‘Serbest Tüketici Sözleşmesi’ imzalayarak bu indirimden faydalanabilecekler." dedi.

Kahramanmaraş Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Uyduran ise yapılan indirimin yılda bir fatura kazanç olarak kasapların cebinde kalacağını söyledi. 

Kasaplardaki dolap sisteminin ve et makinelerinin çalışması dolayısıyla bir kasabın aylık ortalama 3 bin lira elektrik faturası ödediğini belirten Uyduran, ''Esnafımız da bu uygulamadan çok memnun oldu.'' dedi. (AA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KMBB’ye Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi
KMBB’ye Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi
Dikkat! Elma İç Kurdu 3. Nesil ve Kırmızı Örümcek İlaçlama Zamanı
Dikkat! Elma İç Kurdu 3. Nesil ve Kırmızı Örümcek İlaçlama...