Ali Keklik Diaspora’yı öykülerle anlattı!

Ali Keklik Diaspora'yı öykülerle anlattı!

Genç gazeteci yazar Ali Keklik, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla okurlarına yeni kitap müjdesi verdi.

29 Ekim 2020 - 03:03 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 03:06

Gazeteci Ali Keklik, yapmış olduğu açıklama ile okurlarına yeni öykü kitabı müjdesi verdi. Genç yazar bu kitabında Diaspora’yı 5 farklı öykü ile anlatacak.  Diaspora kitabı Kasım ayında raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

İşte Ali Keklik’in o açıklaması:

Diaspora Kapaklar

DİASPORA KİTABININ KONUSU NEDİR?

Diaspora kelime anlamıyla, çok uzun bir zamandan beri bir kavim, ulus veya inanç mensuplarının ana yurtlarından koparak başka yerlerde azınlık olarak yaşamalarını temsil ediyor. Sözcük hem kopma eylemini hem de kopup azınlık olarak yaşayan kimseleri ifade ediyor. Bu kitapta sizlere bir kavim, etnik kimlik, ulus veya inanç mensuplarından bahsetmeyeceğim. İnsanların ana benliklerinden ayrılarak duygu ve eylemleriyle toplumdan nasıl koptuklarını, kaleme aldığım 5 farklı öykü ile anlatmaya çalışacağım.

ali keklik

İnsanların zaman zaman farklı kimliklere bürünerek kendisinden büyük hayatlar yaşamayı denemeleri, toplumda sıkça rastladığımız sorunların başında geliyor. İnsanlar hep özendiği kişilerin kimliklerine bürünmek istiyor, onlar gibi olmayacaklarını anlayınca da kolayca pes ediyor. Basit ve kolay olanı tercih ederek kimlik karmaşası yaşayabiliyorlar. Hayatları boyunca ise hep bir eksiklik hissederek hiçliklerinde kaybolup gidiyorlar…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pazarcık’ta uyuşturucu operasyonu! 2 kişi yakalandı
Pazarcık’ta uyuşturucu operasyonu! 2 kişi yakalandı
Kahramanmaraş’ta o etkinlikler yasaklandı
Kahramanmaraş’ta o etkinlikler yasaklandı