Bakanlık 74 firmayı ifşa etti

Bakanlık 74 firmayı ifşa etti

Tarım ve Orman Bakanlığı gıda ürünlerinde hile yapan 74 firma ve 99 ürünü ifşa etti. Hileli ürünler arasında, alkollü ve alkolsüz içecekler, et ve et ürünleri, bal, baharat ve çay var. Bakanlık, denetimlerde döner ve köfteye sakatat, sucuğa kanatlı et karıştırıldığını belirledi.

16 Şubat 2020 - 02:00 - Güncelleme: 16 Şubat 2020 - 02:12

Tarım ve Orman Bakanlığı gıdada hile yapan 74 firma ve 99ürünü ifşa etti.

Hileli ürünler arasında alkollü ve alkolsüz içecekler, etve et ürünleri, bal, baharat ve çay var. Bakanlık, denetimlerde döner veköfteye sakatat, sucuğa kanatlı et karıştırıldığını belirledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bu geceitibarıyla Bakanlığımızın sitesinden 74 firmayı da ifşa ederek tam 99 ürünleilgili ifşalarımıza devam ediyoruz" demişti.

Bakan Pakdemirli, "Tüm ülkede ürün bazlı denetimseferberliğine başlıyoruz. Altı gün devam edecek denetim seferberliğinepazartesi itibarıyla başlıyoruz" diye konuşmuştu.

Pakdemirli, açıklamasında şunlara da yer vermişti.

"TMO 2 sezondur fındıkla ilgili çok başarılı birpolitika yönetiyor ve üreticimiz bu anlamda son derece memnun. Geçen sezon TMO16,5-17 liradan fındığı almıştı ve bunun yurt dışına pazarlanması sayesinde de1,5 milyar lira Türkiye ekonomisine ve bilançosuna bir artı sağlamıştı. Şimdielimizde bir miktar stok var. Bu stokları da bir şekilde yeni sezonahazırlanabilmek için elimizden yavaş yavaş çıkarmamız gerekiyor. O yüzden 1Mart 2020 tarihinden itibaren 20,50 liradan bunu arzu edenlerin kullanımına,istifadesine açıyoruz. 20,50 liradan TMO fındığını pazarlamaya 1 Martitibarıyla başlıyoruz."

BAKANLIK’IN AÇIKLADIĞI LİSTEYİ PDF OLARAK GÖRMEK İÇİNTIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş Valiliği: 15 gün durduruldu
Kahramanmaraş Valiliği: 15 gün durduruldu
Kahramanmaraş'ta araç giriş çıkışları durduruldu
Kahramanmaraş'ta araç giriş çıkışları durduruldu