CHP’li Ünal Ateş’ten 1 Mayıs mesajı

CHP’li Ünal Ateş’ten 1 Mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, işçi sınıfının mücadelesinin simgesi olan 1 Mayıs’ta bu yıl da yoksulluğa, sefalete, işsizliğe, güvencesizliğe, angarya çalışmaya karşı demokrasi güçlerinin ses yükselteceğini vurguladı.

01 Mayıs 2024 - 17:59

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesajı yayınladı.

Yüksek vergi, enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle toplumun tüm kesimlerinin yoksullukla mücadele ettiğini ifade eden Başkan Ateş, mesajında şunları kaydetti: “Güvencesiz çalışma, taşeronlaşma, sendikasızlaştırma yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. İşsizlik ve iş cinayetleri artıyor. Gelir adaletsizliği, eşitsizlik, yokluk, yoksulluk toplumun her kesimi için kader haline getirilmek isteniyor. İktidar yoksuldan alıp zengine veriyor. Büyük müteahhitlerin vergi borçları bir kalemde silinirken, küçük esnafın, çalışanın vergi yükü artırılıyor. Yaşanan tüm haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı dayanışmayı, mücadeleyi büyüteceğiz.  Emek, dayanışma, demokrasi mücadelesi,  işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs'ını kutluyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş-Gaziantep yolunda feci kaza: 3 ölü 1 yaralı
Kahramanmaraş-Gaziantep yolunda feci kaza: 3 ölü 1 yaralı
Kahramanmaraş’ta suç örgütü lideri yakalandı
Kahramanmaraş’ta suç örgütü lideri yakalandı