CHP’nin Büyükşehir adayı belli oldu
Reklam

CHP’nin Büyükşehir adayı belli oldu

Kahramanmaraş’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart Seçimlerinde Büyükşehir Adayı CHP Milletvekili Ali Öztunç oldu.

09 Aralık 2018 - 05:53

Kahramanmaraş kamuoyunun merakla beklediği Başkan adayı sonunda belirlendi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının Ali Öztunç olduğunu söyledi.

İsmi sürekli gündemde olan ve vatandaşların büyük ilgi ve teveccühünü kazanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş milletvekili ve aynı zamanda parti meclis üyesi Ali Öztunç’un ise yakın çevresine hemşerilerinin “Başkan adayı ol” baskısına olumlu cevap vererek aday olmaya karar verdiğini söylediği konuşuluyor.

ALİ ÖZTUNÇ KİMDİR?

1976 yılında dünyaya gelen Ali Öztunç, ilk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde tamamladı. Elbistan Mükrimin Halil Lisesi’nin ardından, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitiren Öztunç, üniversite öğrencisiyken, 1996 yılında gazetecilik mesleğine başladı. 1999 yılında sarı basın kartı sahibi oldu ve 6 yıl Kanal D Ankara Haber Merkezinde; gece, adliye, savunma, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı muhabirliği yaptı. Daha sonra 2 yıl Show TV Haber Merkezinde benzer görevler yürüten Öztunç, 2 yıl da Kanaltürk Televizyonunda Haber Müdürlüğü yaptı, Vatan Gazetesinde ise Parlamento Muhabiri olarak çalıştı. Habertürk Gazetesinde parlamento ve CHP Muhabiri olarak görev yapan Ali Öztunç, 2011 yılında CHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki Basın Danışmanlığı görevini devraldı. 14 Mayıs 2013 tarihinde 6 yıllığına Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyeliğine seçildi, görev süresinin bitimine 4 yıl kala istifa ederek, 1 Kasım 2015 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kahramanmaraş 1. Sıra Milletvekili Adayı oldu. Savaş muhabiri olarak bulunduğu Afganistan ve Irak’ta yaşanan savaşları anlatan ‘’En Son Umutlar Ölür’’ adlı bir de kitabı bulunan Öztunç, 1999 yılında, ‘’Susurluk Seçimde’’ haberi ile Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından ‘’Yılın Gazetecisi’’ seçildi. Çok sayıda uluslararası ve ulusal toplantılarda konuşmacı oldu. Çeşitli gazeteci dernekleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından da ödüllendirildi. CHP 35. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi Üyeliğine seçildi.

27. dönem CHP Kahramanmaraş Milletvekilidir.

İngilizce bilen Öztunç, evlidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koruma ve bakım altındaki 22 gencin ataması yapıldı
Koruma ve bakım altındaki 22 gencin ataması yapıldı
Kahramanmaraş'ta otomobil devrildi: 1 ölü, 3 yaralı
Kahramanmaraş'ta otomobil devrildi: 1 ölü, 3 yaralı