Devletimizin ve askerimizin yanındayız

Devletimizin ve askerimizin yanındayız

Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Celal Kara, askerlerimize yönelik yapılan hain saldırıyı kınayarak, “Devletimizin, milletimizin ve askerimizin her zaman yanındayız” dedi.

29 Şubat 2020 - 00:45

Suriye’nin İdlib kentinde sivil halkı korumak isteyen Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik yapılan saldırılar ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Müdürler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Celal Kara, bu saldırılar sonucunda 33 askerimizin şehit düştüğünü hatırlattı.

Bu askerlerden bir tanesinin de kendi ailelerine mensup olduğunu aktaran Kara, yapılan hain saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Türk askerinin mazlumu korumak için orada olduğunu hatırlatan Kara, millet olarak askerlerin yanında olduklarını dile getirdi. Devletin ve askerlerin sonuna kadar yanında olacaklarını ifade eden Kara,  sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kendi ailemizden başlayarak büyük bir özveriyle oluşturmaya çalıştığımız birlik ve beraberliğe bugün daha fazla ihtiyacımız var. Bugün 33 vatan evladını şehadete uğurluyoruz. Her biri bizim için ayrı bir değer ve devletimizin varlığının birer teminatıdır. Bu hain saldırıda bir de ailemizden şehit verdik. Aslen Orhangazi mahallemizden olup Karamanlı mahallesinde ikamet eden aziz şehidimiz Akif Akçadağ’a ve diğer tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Rabim ailelerine ve kalanlarına sabır ihsan eylesin. Temeli birlik ve beraberlik olan derneğimiz de bu süreçte üzerine düşeni yapacak ve şehit ailemizin yanında dimdik duracaktır. Bu vesileyle bir kez daha tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaralı bulunan Gökdoğan kuşu tedavisinin ardından doğaya salındı
Yaralı bulunan Gökdoğan kuşu tedavisinin ardından doğaya...
2 Temmuz 2020 Perşembe günü Vefat Edenler
2 Temmuz 2020 Perşembe günü Vefat Edenler