Ege’nin en büyük özel yatırımı Kipaş’tan

Ege'nin en büyük özel yatırımı Kipaş'tan

Kahramanmaraş'ın ve bölgesinin en büyük şirketlerinden olan Kipaş Holding gün geçmiyor ki yatırımlarına devam etmesin.

15 Ocak 2019 - 03:39

10 bine yaklaşan istihdam kapasitesi ve 1,3 milyar dolara yaklaşan üretim hacmiyle tekstilden , enerjiye, çimentodan kağıda, tarımdan eğitime  birçok alanda üretim yapmaya ve hizmet vermeye devam ediyor.

Yatırımlarının rotasını Aydın'a ve Bilecik'e yönlendiren Kipaş Holding son olarak Aydın Söke'de açaçağı Batı Kipaş Kağıt Fabrikasıyla Türkiye ekonomi gündemine damga vurdu.

Söke'de Kipaş Holding'in yeni yatırımlarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M.Hanefi ÖKSÜZ yaptığı açıklamalarda, Batı Kipaş Kağıt Fabrikası'nın en son teknolojiyi kullanacağını, 550 milyon dolarlık bir yatırıma sahip olacağını ve bölgede yaklaşık bin kişiye istihdam sağlayacağını açıkladı.

Üretimin her aşamasında yükesek teknoloji ve yetişmiş insan kaynakları ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Kipaş Holding Batı Kipaş Kağıt Fabrikası'nda çevreye ve doğaya saygılı üretim gerçekleştirerek hem ülkemizde hemde dünyada örnek şirketlerden biri olmaya devam edecek.

Kipaş Holding'in Aydın Söke'de gerçekleştireceği bu modern ve büyük yatırım ise bölge basınının da da büyük yankı uyandırdı. Konuyla alakalı olarak Aydın Söke'nin en önemli yazarlarından olan Söke Ekspres gazetesinden Ali SARAYKÖYLÜ "Sıradışı bir yatırımcı yazısı için TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca Kahramanmaraş'ta koronavirüs rakamlarını açıkladı
Sağlık Bakanı Koca Kahramanmaraş'ta koronavirüs rakamlarını...
Akifoğlu Şekerleme'den Koronavirüs Önlemi: Evlere Servis Hizmeti
Akifoğlu Şekerleme'den Koronavirüs Önlemi: Evlere Servis Hizmeti