Elbistan Belediyesinde tasarruf seferberliği

Elbistan Belediyesinde tasarruf seferberliği

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, tasarrufta devrim niteliğinde bir genelge yayınlayarak tüm belediye personeline tebliğ etti. Genelgeye göre tüm makam araçları İptal edildi.

16 Nisan 2019 - 04:51

Hiç kimse makam aracı kullanmayacak!

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, tüm belediye personeline 7 maddelik talimatname tebliğ ederek imzalattı. Başkan Gürbüz, görev yapan tüm personelin belirtilen hususları özenle yerine getirmesini istedi.

İŞTE O TALİMATLAR

1: Tüm personelin kılık kıyafet konusunda ilgili yönetmelikte belirtilen hususlara uyması gerekmektedir. Özellikle belediye hizmet binasında çalışan personel takım elbise ve kravat takacaktır.

Giriş ve çıkışlarda kart okutma şartı

2: Mesai saatlerine riayet edilecek, mesai saatlerinin kontrolü Müdürler ve denetim görevlileri tarafından yapılacaktır. Giriş çıkışlarda personel kartı mutlaka okutulacaktır.

Harcama gerektiren işlemlere başkanlık oluru şartı

3: Belediyemizde lüzumsuz harcamalardan kaçınılarak tasarruf tedbirlerinde riayet edilmesi sağlanacak, her türlü harcama iş ve işlemlerinde Başkanlık “olur’u” alınacaktır.

4: Hizmetlerin aksamaması, mükerrer iş ve işlemlerin yapılmaması için birimler arası koordinasyon ve iletişim mutlak suretle sağlanacaktır.

Belediye araçları gereksiz yere kullanılmayacak

5: Belediyemizde bulunan hizmet araçları bir havuzda toplanacak ve görevlendirmeleri buradan yapılacaktır. Görevde olmayan araçlar garajda park halinde olacaktır. Kişisel olarak kullanılan bütün araçlar iptal edilmiştir.

Vatandaşın yüzü gülecek!

6: Vatandaş memnuniyeti öncelikli çalışma anlayışımız olup, güler yüzle karşılanan vatandaşlarımızın Belediyeden memnun olmuş bir şekilde ayrılması sağlanacaktır.

7: Belediye içindeki alanlarda tütün mamulleri içilmemesi hakkında belirtilen hususlara kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir.

Başkan Gürbüz yaptığı açıklamada; "Bundan sonraki süreçte Belediyemizde alınan tüm kararlar vatandaşlarımız tarafından bilinecek. Şeffaf belediyecilik anlayışımızla yapılan hiç bir iş gizli saklı kalmayacak. Hemşerilerimiz belediyemize geldiği zaman güler yüzlü personelimiz tarafından karşılanarak işlemleri için gerekli her şey yapılacak. Vatandaş problemini çözmeden belediye binamızdan çıkmayacak" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Kahramanmaraş’ta Koronavirüs’ten hayatını kaybedenlerin sayısı!
İşte Kahramanmaraş’ta Koronavirüs’ten hayatını...
Kahramanmaraş'ta cinayet! Av tüfeğiyle oğlunu öldürdü
Kahramanmaraş'ta cinayet! Av tüfeğiyle oğlunu öldürdü