Emniyet Müdürlüğü’nden Mahir Ünal’a saldırı açıklaması

Emniyet Müdürlüğü'nden Mahir Ünal'a saldırı açıklaması

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada 12.02.2021 Cuma günü Ulu Camii çıkışında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'a saldırı girişimi haberlerini yalanladı..

14 Şubat 2021 - 18:19

Emniyet tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

12.02.2021 günü bazı basın ve yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında ‘Mahir Ünal’a saldırıyı kınıyoruz’ şeklinde haber yapıldığı ve sosyal medya da destek mesajları paylaşıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu olay ile ilgili aşağıdaki açıklamaya gerek duyulmuştur.

12.02.2021 günü Kahramanmaraş'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere ilimizde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Mahir Ünal ve beraberindeki partililer ile, Cuma Namazını kıldığı Ulu Camii önünden tahsisli aracına bindiği esnada, DSİ’den emekli Z. T. isimli şahıs “Sayın vekilim size bir maruzatımı arz etmek istiyorum” şeklinde beyanda bulunmuştur. 

Vatandaşın beyanı üzerine araçtan tekrar inen Sayın Mahir Ünal adı geçen vatandaşın sorunlarını dinlemeye başlamıştır. Z.T. isimli şahıs, Sayın Mahir Ünal’ a talebini ilettiği esnada, kalabalığın arkasında bulunan ve Z.T’nin oğlu olan O. T. isimli şahıs; TBMM' ni tanımıyorum, Devleti tanımıyorum " şeklinde beyanlarda bulunması üzerine, görevli Koruma Polisleri tarafından müdahale edilerek bölgeden uzaklaştırılarak hakkında "TCK. 301.maddeden ( Madde 301-) (1) Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin yargı organlarını alenen aşağılamak...) adli işlem yapılmak üzere gözaltına alınmıştır.

Basın ve yayın kuruluşları ile bazı sosyal medya hesaplarından Sn. Mahir Ünal’a bir saldırı veya saldırı girişimi olduğu haberleri gerçekleri yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KAHRAMANMARAŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobilli gasp çetesi çökertildi
Otomobilli gasp çetesi çökertildi
Kahramanmaraş’ta tekstil fabrikasında yangın
Kahramanmaraş’ta tekstil fabrikasında yangın