Gençler edeler kurtuluşun izinde yarışması gerçekleştirildi

Gençler edeler kurtuluşun izinde yarışması gerçekleştirildi

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “Gençler Edeler Kurtuluşun İzinde Yarışması” düzenledi.

17 Şubat 2021 - 00:08

Kahramanmaraş’ın Kurtuluş savaşında verdiği bağımsızlık mücadelesinin arkasındaki manevi ruh, günümüze tevarüs etmiş olan bağımsız yaşama ülküsüyle yoğrularak genlerimize kodlanan milli kültür ve ahlakımızın asalet ve ilkelerinden yola çıktığımız Maraş Muharebesi’nde etkin rol oynayan kişiler ve şehrin tarihi yerlerine dikkat çekilerek gençlerimizde milli şuurla farkındalığın arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla yapılan yarışmaya 50’ ye yakın gencimiz katılıdı.

İl Müdürlüğü önünde Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’dan ilk şifreleri alan sporcular 7 adet güzergahtan şifreleri toplayarak Kahramanmaraş Kalesinde final yaptılar.

7 adet şifreyi en hızlı bir şekilde toplayarak Kaleye ilk ulaşan Ayşenur Gökkaya ve Esra Kavak yarışmanın 1. Si oldular. Birinci olan gençlerimiz yarışmanın ödülü olan 1500 tl lik hediye çekini Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’dan aldılar. Ayrıca katılan tüm yarışmacılara Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunu anlatan kitap hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobilli gasp çetesi çökertildi
Otomobilli gasp çetesi çökertildi
Kahramanmaraş’ta 60 kişiyi tuzaklarına düşürmüşler
Kahramanmaraş’ta 60 kişiyi tuzaklarına düşürmüşler