Güvenç Onur Kuruluna seçildi
Reklam

Güvenç Onur Kuruluna seçildi

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Türkiye Belediye Başkanları Birliği Onur Kuruluna seçildi.

03 Mayıs 2019 - 08:03

2 Mayıs’ta Belediye Başkanları Birliği 3. Olağan Genel Kurulunda TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Türkiye Belediye Başkanları Birliği Onur Kuruluna seçildi.

Başkanlığını Hüseyin Eker’in yürüttüğü Türkiye Belediye Başkanları Birliği. 13 Ocak 2012 tarihinde kurulmuş ve yaklaşık 5 yıldır faaliyet göstermekte.  Eker Türkiye Belediye Başkanları Birliğinin kuruluş amacı; “Yerel yönetimlerde görev yapmış ve yapmakta olan belediye başkanları arasında dostluğu; sosyal, kültürel, fikri ve manevi dayanışmayı sağlamak, üyelerin bilgi ve deneyimlerinden toplumu yararlandırmak için bilimsel ve kültürel faaliyette bulunarak, siyasal kültür ortamının gelişmesini, yerel yönetim geleneklerinin yerleşmesini ve yerel yönetim demokrasimizin güçlenip devamlılığını temin ve üyelerimizin dışında yerel veya ulusal düzeyde toplumun ihtiyaç ve sorunlarına yönelik çözümler üreterek ve toplumsal gelişmeye katkı sağlamak ve de derneğin amaç edindiği hizmetler herkesin yararına açık olacak belirli yöre veya kitleye hizmetle sınırlı olmayacak olup bu amaç ile kurulmuştur” dedi.

Türkiye Belediye Başkanları Birliği Başkanı Hüseyin Eker, “Belediye Başkanları Birliğimiz; belediye başkanlarının dayanışmasının sağlanması, tecrübe paylaşımı belediye başkanlarının ve emeklilerinin yaptıkları göreve uygun hayat standartlarının sağlanması, için uygun özlük haklarına kavuşması, belediye başkanlarının eğitimi gibi konularda çalışmalar yürütülmektedir. Belediye Başkanları Birliğimizce çıkarılan ‘Başkanlar’ adlı bir de yayın organımız bulunmaktadır. Ayrıca ‘Belediyeler İçin Finansman Kaynakları’ adlı bir kitap çıkarılmış ve tüm belediyelere ücretsiz gönderildiğini sözlerine ekledi.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x