Hedef Dünya Şampiyonası

Hedef Dünya Şampiyonası

Türkiye Güreş Federasyonu ile Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 - 16 Şubat 2020 tarihleri arasında Sivas'ta düzenlenen Okullar arası A Gençler Türkiye Güreş Şampiyonası 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu'nda yapıldı.

18 Şubat 2020 - 02:01

Okul Sporları Gençler A Türkiye şampiyonası Müsabakalarında Kahramanmaraş  Özel Necip Fazıl Koleji  Türkiye şampiyonu oldu.Sivas’ta yapılan müsabakada Kahramanmaraş  Özel Necip Fazıl Koleji öğrencilerinden 57 Kg  Yusuf Demir Türkiye 1.si,  70 Kg Hamza Duman Türkiye 1.si, 86 Kg İsmail Küçüksolak Türkiye 1.si,   92 Kg Muhammet Gül Türkiye 2.si oldu.

Sivas'ta düzenlenen şampiyonaya 113 takım ve 190 sporcu katılım sağladı. Sivas'taki şampiyonada mücadele eden, Kahramanmaraş  Özel Necip Fazıl Koleji öğrencileri takım halinde de Türkiye şampiyonu oldu. Geleneği bozmayan Kahramanmaraş Özel Necip Fazıl Koleji güreşçileri önceki yıllarda da almış oldukları Türkiye Şampiyonluklarına bir yenisini eklemiş oldu.

Türkiye şampiyonu olan Özel Necip Fazıl Koleji Beden Öğretmeni Sezai Arslan mutluluğunu, "Şükürler olsun Allah'ıma, emeklerimizin karşılığını aldık. Sivas İlinde yapılan Okullar Arası Türkiye Şampiyonasında,Türkiye Şampiyonu olduk. Başta bize  destek veren tüm güreş severlere olmak üzere, öğrencilerime mesai arkadaşlarıma ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Kahramanmaraş  Özel Necip Fazıl Koleji Müdürü  Cevdet Alperen yaptığı açıklamada:

" Türkiye Şampiyonu olan Güreş takımımızı, okulumuza ve ilimiz Kahramanmaraş’a kazandırdıkları bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Dünya Şampiyonasında  ülkemizi temsil etme hakkı kazanan pehlivanlarımızı kutlar, Dünya Şampiyonası'nda başarılar dilerim." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eşi ve çocuğunun gözü önünde infaz edildi!
Eşi ve çocuğunun gözü önünde infaz edildi!
Kahramanmaraş'ta gölete giren genç boğuldu
Kahramanmaraş'ta gölete giren genç boğuldu