İki ayrı adrese kumar baskını!
Reklam
Reklam

İki ayrı adrese kumar baskını!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından farklı adreslerde iki ayrı kumar olayına suçüstü yapıldı.

15 Aralık 2018 - 04:59

Kahramanmaraş il genelinde kumar oynatan ve oynayan şahısların yakalanabilmesi ve kumar suçunun önlenmesi amacıyla ahlak büro sivil ekipleri kamufle olarak takip ve baskınlarına devam ediyor. İki ayrı adrese operasyon yapan polis ekibi, 4'ü kumar oynayan ve 2'si kumar oynatan 6 şahsa suçüstü yakalayarak işlem yaptı. Şahıslara 1026 TL para cezası tatbik edilerek, kapatma ve mühürleme işlemi için idari işlem başlatıldı.

Kumar ile mücadele kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekibi tarafından yapılan takipte: Yenişehir Mahallesinde faaliyet gösteren Bir Kıraathanede 2 şahsı Poker tabir edilen kumar oyunu oynadıkları esnada suçüstü yaptı. Masa üzerinde bulunan paralara paraya ve 32 adet iskambil kağıdına el konuldu. Kumar oynayan 2 şahsa idari işlem tahsis edilerek 518 TL idari para cezası uygulandı. Kıraathanesini işleten V.K.  isimli şahsa da kumar oynanması için yer temin etmekten adli işlem tahsis edildi Kapama işlemi başlatıldı.

Aynı gün, İsmetpaşa Mahallesindeki bir Kıraathanede 2 şahsa Açar tabir edilen kumar oyunu oynadıkları esnada masa üzerinde para ve 52 adet iskambil kağıdı ile suçüstü yapıldı.  Kumar oynayan 2 şahsa 518 TL idari para cezası uygulandı.  İşletmeci İ. K. isimli şahsa da kumar oynanması için yer temin etmekten adli işlem tahsis edildi. Kapama işlemi başlatıldı.

Ayrıca geçmiş tarihlerde suçüstü kumar yakalanan İsmetpaşa Mahallesinde bir kıraathane süresiz kapatılıp mühürlendi ve faaliyetinde tamamen son verildi. Yine geçmiş tarihte kumar yakalanan İsmetpaşa mahallesinde ve Karaziyaret Mahallesinde iki kıraathane geçici sürekli kapatılıp mühürlendi.

Emniyet Yetkilileri tarafından, Kamufle olmuş sivil polisler ile kumar takiplerinin aralıksız devam ettiği bildirildi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli güreşçi Süleyman Karadeniz Avrupa şampiyonu
Milli güreşçi Süleyman Karadeniz Avrupa şampiyonu
"Philips Türkiye'deki şifreli görüşmeleri dinlemesi için ABD'ye...