“Kahramanmaraş’a büyük değer kattık”

“Kahramanmaraş’a büyük değer kattık”

Son dönemde eğitime yapılan yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Kahramanmaraş Sınav Koleji Kurucusu Ayhan Kılınç, “35 yıllık bir geçmişe dayalı Sınav Eğitim Kurumları’nın Kahramanmaraş’a gelmesinin eğitim adına büyük bir değer kattık” dedi.

23 Aralık 2019 - 01:26

Kervanhan’da düzenleği kahvaltıyla basınla bir araya gelen Kahramanmaraş Sınav Koleji yönetimi kurum kimliğinin, kurum çalışanlarının kamuoyunda algılanması, tanınması ve geliştirilmesini anlattı.

“SINAV EĞİTİM KURUMLARI KOLEKTİF BİR AKLIN ÜRÜNÜDÜR”

Kahvaltıya Okul kurucusu Ayhan Kılınç, Eğitim Koordinatörü Ayşe Yiğiter, Kurumsal İletişim Sibel Çolak ve Kurumsal danışman Bekir Sarıtaş katıldı. Okul hakkında bilgi veren Kılınç, “İlk kez Ankara'da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Eğitim Kurumları, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurum olarak saygın bir marka haline gelmiştir. Sınav Eğitim Kurumları, öylesine kurulmuş bir işletme değildir. Felsefesi, hedefleri, ismi, renkleri, sloganları, amblemi, reklamı, tanıtımı, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, danışılmış, sorulmuş; kısaca kolektif bir aklın ürünü olarak ortaya çıkmıştır.”

“YÜKSEK STANDARTLARDA BİR OKUL KURDUK!”

Fiziki yapısı, çağdaş eğitim anlayışı yüksek standartlarda bir okul kurduklarını belirten Kılınç, “Amacımız; yeniliğe açık, akademik eğitimin yanında etkin yabancı dil öğretiminin yapıldığı; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle zenginleştirilmiş programıyla, hem öz değerlerimize bağlı hem de evrensel normları benimseyen ufku geniş, özgüveni yüksek, ‘dünya vatandaşı’ seçkin bireyler yetiştirmektir. 

Yol haritasındaki bileşenlerden bir tanesi işini severek yapmaktır. Sınav Okullarının standartları ve eğitim sistemi, öğrencilerin en uygun atmosferde eğitim alacakları şekilde oluşturulmuştur. Amaç, onların strese girmeden, severek, isteyerek öğrenmeleridir. Öğrencilerin akademik başarısının yanında ruhsal ve kişisel gelişimleri de dikkate alınır. Çünkü, ‘Bugünün mutlu ve başarılı çocukları, yarının üretken ve saygın bireyleri’ olacaktır.” Dedi.

“NİTELİKLİ İSTİHDAMA YER VERDİK”

Kahramanmaraş Sınav Koleji hakkında bilgiler de veren Kılınç sözlerine şöyle devam etti: “Anasınıfı, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi olarak 6000 m² kapalı alanı, 56 derslik, laboratuvar, resim, müzik atölyeleri, spor salonu, bilgisayar laboratuvarı, drama salonu, kütüphanesi ve çocuklarımıza 3 öğün yemek veren yemekhanesiyle farkındalık oluşturan bir eğitim kurumu inşa ettik. Okul imkânlarının yanı sıra çocuklarımızın kişisel ve ruhsal gelişimleri için hemşiresinden, diyetisyeninden, çocuk pedagoguna kadar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olup nitelikli istihdama yer verilmiştir.

Anasınıfından başlayan 16 saatlik dil eğitimi liseyi bitirene kadar devam etmektedir. Amerika ve Kanada ile öğrenci değişim programı uygulayan bir Koleji şehrimize kazandırmak bizim için büyük bir onurdur. Sınav.net bilgi işlem sistemi ile velilerimiz; çocuklarımızın akademik başarısını, deneme sınavlarını ve sosyal yaşamlarını anında takip edebilmektedirler.

Son olarak 11 – 12 Ocakta yapacağımız “Düzey Belirleme Sınavı”na tüm öğrencilerimizi davet ediyoruz. Sınava başvurular online olarak sinav.com.tr adresinden yapılmaktadır” diye konuştu.

Ayhan Kılınç yaptığı açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını aldı. Soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sahte altın şebekesine operasyon: 1'i kadın 3 kişi tutuklandı
Sahte altın şebekesine operasyon: 1'i kadın 3 kişi tutuklandı
Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nden Abdesthane, Avm ve lokanta kararı..
Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nden Abdesthane,...