Kahramanmaraş doğa sporları merkezine kavuşuyor

Kahramanmaraş doğa sporları merkezine kavuşuyor

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) projesi olan “Kahramanmaraş Doğa Sporları Merkezi” Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ortaklığında hayata geçiriliyor.

16 Ağustos 2018 - 03:35

Kahramanmaraş'ın Hasancıklı Mevkii Kent Ormanı içerisinde kurulacak olan Doğa Sporları Merkezinde 3,308 M2 Alanda; Dağ Bisikleti ve yürüyüş yolları, Trekking ve Oryantiring alanı, Merkezin giriş kısmına duş, soyunma odaları, kafeterya, güvenlik ve yönetim ofisleri, Parkurlar içerisine dinlenme alanları-odaları, Merkezin bazı bölgelerine güvenlik kulübeleri ve her alanına kamera sistemi, bulunacak olan “Kahramanmaraş Doğa Sporları Merkezi” 7’den 77’ye her yaş grubundan tüm vatandaşlarımıza hizmet verecektir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’ ya vekaleten Şube Müdürümüz Hüseyin Karakoç ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Yıldız Büyükşehir Belediyesinde ortak protokol imzalarını atarak projeye start verildi. Gerçekleştirilen imza töreninde Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kadir Gemci’ de hazır bulundular.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı Proje ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi” Projede Amacımız; Kahramanmaraş’ın spor turizmi ile alternatif turizm olanaklarını artırmak, yeni turizm kaynakları kullanılarak cazibe merkezi oluşturmak, doğa sporları ile turizm alanındaki zengin potansiyeli ekonomiye kazandırmak ve arttırmak, turistleri bölgeye çekerek sporla eğlenceyi bir arada bulacakları mekân oluşturmak adına ilimiz için çok önemli bir proje olacak. Bu anlamla Proje ortaklarımız; Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)’ya ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. İlimiz ve Ülke ekonomimize büyük katkısı olacak bu proje Şehrimize hayırlı uğurlu inşallah “ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ta bir yerleşim bölgesi karantinaya alındı
Kahramanmaraş'ta bir yerleşim bölgesi karantinaya alındı
Kahramanmaraş'a Londra'dan ilk sefer başladı
Kahramanmaraş'a Londra'dan ilk sefer başladı