KASKİ’den Bozhüyük’e içme suyu yatırımı

KASKİ’den Bozhüyük’e içme suyu yatırımı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Göksun İlçesi Bozhüyük Mahallesinde içme suyu çalışması başlattı. İsale hattı ve yeni depo yapılacak olan mahallenin içme suyu sorununa son verilecek.

23 Mayıs 2018 - 18:51

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç önderliğinde Kahramanmaraş’ın içme suyu sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışmalarına tam gaz devam eden KASKİ, Göksun İlçesi Bozhüyük Mahallesinde içme suyu çalışması başlattı. Mahallenin içme suyunun yetersiz gelmesi üzerine harekete geçen KASKİ, Sarıkaya ve Akboyun kaynaklarından içme suyu getirmek için 10 km içme suyu isale hattı yapım çalışmalarına başladı. Aynı zamanda getirilecek olan suyun dağılımının sağlanması için 2 adet yeni depo yapımını sürdürüyor. İsale hattı yapım çalışmalarında 3 km hattın yapımını tamamlanırken depo yapımları sürüyor. Çalışmaların temmuz ayında tamamlanarak doğal kaynak sularının vatandaşların musluklarından akıtılması hedefleniyor.

Bozhüyük Mahalle Muhtarı Mevlüt Karslı çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: ‘’Mahallemizin 40-50 yıllık içme suyu sorunu bulunmaktaydı. Durumu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a iletmemizin üzerine KASKİ Genel Müdürlüğümüze gerekli talimatları verdi. Sorunumuzun çözümü için yaklaşık 10 km isale hattı yapılıyor. Depo yapımları sürüyor. Çalışmalardan ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımıza, KASKİ Genel Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz Programına Bekliyoruz
15 Temmuz Programına Bekliyoruz
Damatta koronavirüs çıkınca köy karantinaya alındı
Damatta koronavirüs çıkınca köy karantinaya alındı