KASKİ içme suyu kayıplarıyla mücadeleye devam ediyor

KASKİ içme suyu kayıplarıyla mücadeleye devam ediyor

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, şehrin içme suyu şebekesindeki kayıplara savaş açmış durumda. Su kayıplarının noktasal tespitlerinde kullanılan modern cihazlar sayesinde şebekedeki yüzeye çıkmayan su arızaları tespit edilerek su kayıplarının önüne geçiliyor.

24 Temmuz 2018 - 19:37

Kahramanmaraş’a kesintisiz içme suyu verme gayretiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç önderliğinde çalışmalarını gece gündüz sürdüren KASKİ Genel Müdürlüğü, şehrin içme suyu şebekesindeki kayıplara son vermek için oluşturulan ekiple, modern cihazlar kullanılarak yeraltındaki su arızalarını tespit edip su kayıplarına son veriyor. Yaklaşık on gündür gece dinleme yaparak gündüz arızaya müdahale eden ekipler 4 farklı mahallede 100’e yakın tespit ettiği arızayı çözüme kavuşturdu. Arızaların giderilip sudaki basınç miktarının artmasıyla üst katlara su ulaşmama durumu ortadan kaldırıldı.

KASKİ İşletmeler Dairesi Başkanı Halil İbrahim Duran çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi: ‘’ Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak sayın başkanımızın da talimatlarıyla şehrimize kaliteli ve kesintisiz suyu temin etmek için gece gündüz gayret sarfediyoruz. Ekiplerimiz yoğun kullanımın olduğu bu aylarda geceleri dinleme yaparak sularımızın kayıplarının olduğu yerleri gecenin geç saatlerine kadar tespit ederek gün içinde de bu arızalarımızı gideriyoruz. Kısa süre içinde 100’e yakın kayıp tespit ettik. Bunları da tamir ederek şehrimizin suyunu kesintisiz ve kaliteli olarak sunmaya gayret gösteriyoruz.’’dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Osman Okumuş ile Türkoğlu ilçesinin engellenemez yükselişi
Osman Okumuş ile Türkoğlu ilçesinin engellenemez yükselişi
Sağlık Bakanı Koca: Bugün 16 hastamız hayatını kaybetti
Sağlık Bakanı Koca: Bugün 16 hastamız hayatını kaybetti