Mahçiçek komşularına birlik çağrısı yaptı

Mahçiçek komşularına birlik çağrısı yaptı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek her Pazar günü komşular arasındaki birlik ve beraberlik duygusunu arttırmak ve kaynaştırmak amacıyla düzenlediği kahvaltı programları kapsamında Süleymanşah Mahallesi’nde bulunan Hasbahçe Konutları sakinleriyle bir araya geldi.

13 Ağustos 2018 - 14:46

Site sakinleri ile tek tek selamlaşarak sohbet eden Başkan Mahçiçek kahvaltı öncesinde bir konuşma yaparak “Kıymetli kardeşlerim bizler için çok önemli olan değerlerimizin bir kısmını maalesef ki, unutmaya başladık. O unuttuğumuz değerlerin en azından komşuluk münasebetlerinden olanını bu kabil kahvaltı programlarıyla hatırlatalım istiyoruz. Aynı apartmanda, aynı sitede oturuyoruz ama kapı komşumuzu tanımadığımız oluyor. Bizim geçmişte kalan değerlerimizden birisi de komşuluk ilişkileri.

Bizim zamanımızda komşular bir işi olduğu zaman hep birlikte yaparlardı. Sabah erken saatte kalkar tarhanalarını birlikte sererlerdi. Bulgurları beraber kaynatırlardı ve akşamları da birer tabak yemeklerini paylaşırlardı. Bu değerlerin önemli bir kısmını maalesef unuttuk. Bunlar bizi birbirimize bağlayan, yakınlaştıran, bütünlüğümüzü sağlayan en önemli değerlerden biriydi. Komşuluk münasebetlerini unutmayalım lütfen” ifadelerine yer verdi.

 MAHÇİÇEK: "TÜRKİYE MAZLUM ÜLKELERİN AĞABEYİ OLDU”

Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı kritik süreçlere değinen Başkan Mahçiçek, son 15 16 sene içerisinde ülkeye çok fazla müdahalelerin olduğunu, şimdi de ekonomik savaş açtıklarını ve mücadele verdiklerini belirterek, “Bu ülkenin insanlarının ekmeğini ellerinden almaya çalışıyorlar. Bu ekonomik mücadelenin adı bu aslında. Türkiye büyüyor, güçleniyor, refah seviyesi artıyor buna müsaade etmek istemiyorlar. Türkiye artık kendi sınırları içerisinde olan bir ülke değil. Türkiye artık bütün mazlum ülkelerin ağabeyi olan bir ülke konumuna gelmiştir. Ve bu ülke büyüdükçe uluslararası ölçekte sözü geçer bir ülke konumuna gelmiştir. Gördüğünüz gibi bizim bu durumumuzu çekemeyenler var. Bu yüzden birliğimizi, bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi güçlendirerek devam etmemiz lazım” dedi.

 “SÜLEYMANŞAH MAHALLESİNE 3 MİLYON 410 BİN TL YATIRIM”

Konuşmasına Süleymanşah Mahallesine yaptıkları yatırımdan bahsederek devam eden Başkan Mahçiçek, “90 senede yapılamayanı göreve geldiğimiz günden bu yana 4 senede yaptık. Sadece Süleymanşah mahallemize 4 senede yaptığımız yatırım 3 milyon 410 Bin TL. Geçmişte bu miktarların onda biri yoktu. Allah’ın izniyle hizmet yaparız, önemli olan bu ülkenin vatandaşları kucaklaşsın, kardeşliğini, birliğini, bütünlüğünü daha güçlü hale getirsin” diyerek birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

MAHÇİÇEK “EN ÖNEMLİ SERMAYEMİZ ÇOCUKLAR”

İnsan odaklı hizmet anlayışını benimsediğini vurgulayan Başkan Mahçiçek, gelecek nesillerine ve eğitimin önemine dikkat çekerek, “Çocuklarımızı görüyorsunuz, bizim sermayemiz onlar. Bu evler, paralar boş, önemli olan bizim evlatlarımız. Eğer o çocukları ülkesine, vatanına hayırlı evlatlar olarak yetiştirirsek, bu ülkenin geleceği çok daha güzel olacaktır. İşte o çocuklar bu ülkeyi yöneteceklerdir. Biz de belediye olarak bu çocuklarımızın daha iyi yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projemiz dâhil bu zamana kadar eğitime destek vermek amacıyla 400 Bin kitap basımı gerçekleştirdik. Bu kitaplarımızı Kahramanmaraş’taki bütün okullarımıza dağıttık. 1 Milyon 660 Bin okuma oranına ulaştık” ifadelerini kullandı.

Ayrıca konuşmasında Onikişubat Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezlerinde üniversiteye hazırlanan gençlere ücretsiz olarak hizmet verdiklerini belirten Başkan Mahçiçek, ailelere seslenerek, üniversite sınavına hazırlanan çocukların kayıtlarını mutlaka yaptırmaları gerektiğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ın saklı cenneti: Galamaç Şelalesi
Kahramanmaraş'ın saklı cenneti: Galamaç Şelalesi
Başkan Güngör:
Başkan Güngör:"Yaylalarımızı turizme kazandırmak için gayret...