MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan o iddialara cevap verdi!

MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan o iddialara cevap verdi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarının provokatif paylaşımında, Kahramanmaraş’ta Ülkü Ocakları Başkanının halkı Suriyelilere yönelik galeyana getirecek çağrıda bulunduğu iddiaları üzerine basın toplantısı düzenledi.

03 Mart 2020 - 02:17

MHP’li Doğan açıklamasında: “Bilindiği üzere; Astana ve Soçi müzakereleri ve Adana mutabakatına uygun olarak Uluslararası hukuktan kaynaklı haklarımızın korumak, Devletimizin ve Milletimizin bekasının sağlamak, Suriye rejiminin kendi halkına uyguladığı şiddet ve katliam nedeniyle ülkemize gelen sığınmacı akınını azaltılmak ve sınırımızda oluşturulmak istenen terör koridorunu engellemek amacıyla Suriye’de oluşturduğumuz güvenlik bölgelerinden biri İdlip’tir. Son zamanlarda bu bölgede görevini ifa eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına yönelik Rusya’nın kontrolündeki Suriye rejim unsurları tarfından yapılan saldırılar artan sıklıkta devam etmekte iken, son olarak 27.02.2020 tarihinde yapılan alçak ve kalleş saldırı sonucu 36 kahraman askerimiz şehit olmuştur. Şehitlerimizden Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Akif AKÇADAĞ ve Piyade Uzman Onbaşı Ahmet SAYGILI Kahramanmaraş ilimizde dualarla son yolculuklarına uğurlanmıştır. Şehitlerimizin acısı henüz çok taze iken, aynı gün sosyal medya üzerinden organize edildiği anlaşılan bir takım sokak yürüyüşleri ve Suriyeli sığınmacılara yönelik çeşitli protesto girişimleri gerçekleştirilmiştir. Öncelikle ifade etmek isterim ki; bir gece önce bu tür provakatif gösterilerin olabileceği konusunda tüm teşkilat mensuplarımız bilgilendirilerek, konunun hassasiyetine tarafımca dikkat çekilmiştir. Şehit cenazesi sonrasında Kıbrıs meydanı ve Ulu Cami önünde toplanan kalabalığın sükünetini sağlayacak yaklaşımlara destek vermek amacıyla Sayın Valimiz, İl Başkanlığımız, İl Emniyet Müdürümüz ve İl Müftümüz ile birlikte alanda yer aldık. Diyafon aracılığı ile yaptığımız konuşmalarla kalabalığa sağ duyulu olmaya ve  teskin edici söylemlerde bulunarak, kalabalığın dağılmasını temin ettik.

Malum olayda Suriyeli sığınmacılara ve iş yerlerine yapıldığı ileri sürülen protesto gösterilerinin ülkücü camia tarafından organize edildiği ile ilgili sosyal medyada yönlendirme ve algı oluşturma çabaları gözlenmektedir. Gerçekleştirilen gösterilerin ülkücülerin organize ettiği bir eylemmiş gibi servis edilmesi teşkilatlarımız üzerinde oynanan oyunların açık bir göstergesidir. Ayrıca, ilimiz Elbistan ilçesinde de benzer protestoların vuku bulduğu ve bunu ilçe ülkü ocakları başkanının organize ettiği algısı da gerçeği yansıtmamakta olup, 24 şubat 2020 tarihi itibariyla Elbistan ilçemizde görevlendirilmiş ilçe ocak teşilatımız bulunmamaktadır. Ek olarak, gösterilerde yer alan kişilerin durum tespitlerinde, bu kişilerin parti ve ocak teşkilatlarımızla herhangi bir organik bağının bulunmadığı tespit edilmiştir. Kaldı ki; bu tür hassasiyetleri kaşıyan provakatif gösterilere karşı dikkatli olunması hususunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’mizin tüm il teşkilatlarına uyarı yazısı gönderdiği kamuoyunun malumudur.

Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte birlik ve beraberliğin tesisi noktasında Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendi, her zaman olduğu gibi içte ve dışta devletin bekası ve milletin güvenliği için kayıtsız ve şartsız olarak Devletin, Milletin ve Kahraman Türk Ordusunun yanında olduğunu defaatle ifade etmiştir. Hal böyle iken, teşkilatlarımızın gerginliği tırmandırabilecek en küçük bir provokatif eylemin içerisinde olması düşünülemez. Biz ülkücüler olarak her zaman olduğu gibi devletin bekası için üzerimize düşen her türlü göreve hazır olduğumuzu bir kez daha beyan ederiz. Sosyal medyada partimiz ve ülkücü camiamız ile ilgili algı yönetmeye çalışanlar ve halkımızı tahrike yönelik paylaşımlarda bulunanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı bildiririz. Bu vesile ile, Kahraman Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz. Şehitlerimizin aile ve yakınları başta olmak üzere Yüce Türk Milletinin başı sağolsun.” Ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KMBB’ye Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi
KMBB’ye Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi
Dikkat! Elma İç Kurdu 3. Nesil ve Kırmızı Örümcek İlaçlama Zamanı
Dikkat! Elma İç Kurdu 3. Nesil ve Kırmızı Örümcek İlaçlama...