Milletvekili Öçal’dan Basın Bayramı Mesajı
Reklam

Milletvekili Öçal’dan Basın Bayramı Mesajı

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Kahramanmaraş’ımızın siz değerli basın mensupları olmak üzere tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz “Gazeteciler ve Basın Bayramı” nı kutluyor, “Kaleminize Sağlık” diyorum.

24 Temmuz 2020 - 08:43

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Öçal, mesajında, “Kahramanmaraş’ımızın değerli basın mensupları; sizleri en içten duygularımla selamlıyorum. Bilindiği üzere basın hayatımızın önemli dönüm noktalarından biri olan basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Değerli basın mensupları; demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan medyayı bugün sizler temsil etmektesiniz. Sizler sadece bir mesleği icra etmekle kalmıyor aynı zamanda haber alma hürriyetini koruyor, kamuoyu oluşturuyor ve toplumların sesi oluyorsunuz. Yaptığınız haberlerde, bant ve canlı yayınlarda basın meslek ilkelerini ne kadar uygularsanız, hukuka ve temel insani haklara ne kadar bağlı kalırsanız, sizlerin uyguladığı bu bağlılıkla birlikte basın mesleği de o derece yükselecek, saygınlık kazanmaya ve kazandığı saygınlığı korumaya devam edecektir. Kahraman ilimizde bu kutsal görevin temsilcileri olan sizlerin, bu ilkelere bağlı kalarak kamuoyunu bilgilendirdiğine gönülden inanıyor ve bu davranışınız için her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Türk Basınında sansürün kaldırılışının 112. Yıl dönümü vesilesiyle,  Yağmur - çamur, sıcak – soğuk demeden, gerektiğinde tüm zorlu şartlarda görev yapan, başta Kahramanmaraş’ımızın siz değerli basın mensupları olmak üzere tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz “Gazeteciler ve Basın Bayramı” nı kutluyor, “Kaleminize Sağlık” diyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan şehit ailesine ziyaret
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan şehit ailesine...
Ünal, Göksun’un çok ciddi bir gelişme ve büyüme göstermesini bekliyoruz
Ünal, Göksun’un çok ciddi bir gelişme ve büyüme göstermesini...