Öztunç, Kahramanmaraş’lının çilesini bakanın yüzüne vurdu!

Öztunç, Kahramanmaraş’lının çilesini bakanın yüzüne vurdu!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, açıldığı günden bugüne uçak uçuş iptalleriyle anılan Kahramanmaraş Havalimanındaki teknik aksaklıkları Meclis’te kinayeli bir dille Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yüzüne vurdu.

17 Aralık 2019 - 15:08

Kahramanmaraş Havalimanı özellikle GPS cihazı eksikliği yaşandığı için sinyal alıp vermede yaşanan sıkıntılar nedeniyle sık sık uçak uçuş ertelemeleri yahut iptalleriyle gündeme geliyor.

Vatandaşların tüm şikâyetlerine rağmen yetkili merciiler herhangi bir sorun yokmuş gibi kulaklarının üzerine yatarken CHP’li Ali Öztunç, memleketlisine reva görülen bu çileyi Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın yüzüne vurdu.

“Haftada 3-4 uçuş iptal!”

Daha önce havalimanındaki sorunları sıklıkla gündeme taşıyan Öztunç, bu sefer de Meclis Genel Kurulunda yerinden söz alarak konuya dair “Sayın Ulaştırma Bakanı, Kahramanmaraş Havalimanı'na uçaklar inemiyor. Cihaz eksikliği neden giderilmiyor? Haftada en aza 3-4 uçuş iptal oluyor. Bu gidişle bu millet size "Hoşça kalın." diyecek. İnşallah önümüzdeki günlerde "bay bay" yapacağız size.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaralı bulunan Gökdoğan kuşu tedavisinin ardından doğaya salındı
Yaralı bulunan Gökdoğan kuşu tedavisinin ardından doğaya...
2 Temmuz 2020 Perşembe günü Vefat Edenler
2 Temmuz 2020 Perşembe günü Vefat Edenler