Plaj voleybolu için her yıl başka ülkeye gidiyorlar
Reklam

Plaj voleybolu için her yıl başka ülkeye gidiyorlar

Finlandiya'da bir araya gelerek 15 yıldır farklı ülkelere plaj voleybolu oynamak için giden 80 kişilik grup, bu yıl Antalya'yı tercih etti. Spor organizatörü Göksel Belet: "Finlandiyalılar Antalya ve Türkiye'yi çok seviyor. Plaj voleybolu için farklı ülkelere giden çok sayıda sporcu var. Onları ülkemize çekmemiz gerekiyor." Finlandiyalı öğretmen Riku Syrjaniemi: "Antalya'nın sahilleri, havası ve otelleri güzel. Türkiye'ye tatil için yine geleceğim."

12 Ekim 2019 - 15:32

Finlandiya'da bir araya gelerek 15 yıldır farklı ülkelere plaj voleybolu oynamak için giden 80 kişilik grup, bu yıl Antalya'da buluştu.

Spor organizatörü Göksel Belet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, profesyonel sporcuların yer almadığı grubun, her meslekten ve yaştan oluştuğunu söyledi.

Ortak noktalarının plaj voleybolunu çok sevmeleri olduğuna dikkati çeken Belet, her yıl Avrupa'nın farklı ülkelerinde buluşup bir hafta süreyle plaj voleybolu oynadıklarını dile getirdi.

Grubun tek amacının eğlenmek olduğunu aktaran Belet, "Finlandiyalılar Antalya ve Türkiye'yi çok seviyor. Burada çok mutlular. Plaj voleybolu için farklı ülkelere giden çok sayıda sporcu var. Onları ülkemize çekmemiz gerekiyor." dedi.

"ANTALYA'NIN SAHİLLERİ, HAVASI VE OTELLERİ GÜZEL"

Finlandiyalı öğretmen Riku Syrjaniemi de plaj voleybolu için her yıl bir araya geldiklerini bildirdi.

Plaj voleybolunu sevdirmeyi amaçladıklarını ifade eden Syrjaniemi, "Biz bu sporu para kazanmak için yapmıyoruz. Profesyonel değiliz. Seviyoruz ve eğleniyoruz. Antalya'nın sahilleri, havası ve otelleri güzel. Türkiye'ye tatil için yine geleceğim." diye konuştu

Sara Kulanen ise ailesiyle geldiği Antalya'dan çok etkilendiğini, kente her yıl tatile gelebileceğini vurguladı.

Finlandiyalı turistler, Lara plajlarına kurulan 7 voleybol sahasında gün boyunca antrenman ve karşılaşmalar yapıyor. (AA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan şehit ailesine ziyaret
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan şehit ailesine...
Ünal, Göksun’un çok ciddi bir gelişme ve büyüme göstermesini bekliyoruz
Ünal, Göksun’un çok ciddi bir gelişme ve büyüme göstermesini...