Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, MÜSİAD’ı ağırladı

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, MÜSİAD’ı ağırladı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Vekili Mahmut Asmalı, MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Sami Kervancıoğlu ve Genç MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ı ziyaret etti.

05 Nisan 2019 - 05:03

MÜSİAD heyetini Rektörlük Makamında ağırlayarak bir süre görüşen Rektör Can, ülkemiz ve şehrimiz ekonomisinin itici gücü olan sanayici ve iş insanlarını üniversitemizde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eğitim, bilim ve teknolojide şehrimize öncülük etme misyonu bulunan KSÜ’nün yöneticileri olarak iş dünyasıyla işbirliklerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Rektör Can, üniversite mezunlarının özel sektörde istihdamı konusunda da sanayici ve iş insanları ile ortak çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

KSÜ olarak öğrencilerin mesleki donanımlarını teorik eğitimle birlikte verilen uygulama ve etkin stajla geliştiren bir eğitim-öğretim anlayışına sahip olduklarını ifade eden Rektör Can, sektör temsilcilerinden aldıkları geri dönüşlerle, öğrencileri gelişen teknolojik yenilikler ve değişen ihtiyaçlar ışığında donanımlı bireyler olarak iş hayatına hazırladıklarını söyledi.

Misafirperverliği için Rektör Can’a teşekkür eden MÜSİAD Genel Başkan Vekili Asmalı ve MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Kervancıoğlu, KSÜ ile sürdürülen olumlu ilişkiler ve işbirliklerinin artarak devam edeceğini ifade ettiler.

İş dünyası ve üniversite ilişkileri hususunda görüş alışverişinde bulunulan ziyaretin anısına karşılıklı olarak hediyeler takdim edilirken, görüşmede KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Genel Sekreter Mithat Karaaslan da hazır bulundular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz Programına Bekliyoruz
15 Temmuz Programına Bekliyoruz
Damatta koronavirüs çıkınca köy karantinaya alındı
Damatta koronavirüs çıkınca köy karantinaya alındı