Sosyal medya ‘Siberay’ ile daha güvenli

Sosyal medya ‘Siberay’ ile daha güvenli

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünce, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek için geliştirilen “Siberay” programının amacı anlatıldı.

22 Ocak 2021 - 02:28

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama da; “SİBERAY Programı” ulusal ve uluslararası platformlarda, siber farkındalık ve teknoloji bağımlılığı konularında bilimsel ve sistematik temellere dayanan etkin çalışmalar yaparak, bilişim sistemlerinin daha güvenli ve bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Programın temel amacı, ülkemizde her yaş grubundaki vatandaşlarımızın internet ve teknoloji bağımlılığı gibi topluma ve kişiye zarar veren alışkanlıkları ile mücadele etmektir.

Toplumun her bir ferdinin internet ortamında, interneti ve teknolojiyi güvenli, faydalı ve etkili şekilde kullanmalarını sağlamaya yönelik olarak, mobil uygulama ile mobil kullanımda karşılaşılan zararlı alışkanlık ve içeriklerin önüne geçilmesi, bu sayede örf, adet ve milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirilmesi hedeflenmektedir.         

Sosyal medya kullanıcılarına aşağıda yer alan sosyal medya platformları üzerinden hizmet verilmektedir.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Kardeşlik Rüzgârı
Kahramanmaraş’ta Kardeşlik Rüzgârı
Kahramanmaraş’a şehit ateşi düştü
Kahramanmaraş’a şehit ateşi düştü