Ukrayna’lı Liudmyla Müslüman oldu
Reklam

Ukrayna’lı Liudmyla Müslüman oldu

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesinde Ukrayna Uyruklu Liudmyla Barabash ihtida töreniyle Müslüman oldu. Kelime-İ Şehadet getiren genç kadın, gözyaşlarını tutamadı.

03 Aralık 2018 - 18:47

Türkoğlu İlçemizden Mehmet Buğra GÖK' le evlilik hazırlığı yapan Ukrayna’lı Liudmyla Barabash, Müftülükte düzenlen törenle Müslüman olarak 'Leyla' ismini aldı. Barabash, kelime-i şehadet getirdikten sonra kendisine hediye edilen Kur'an-ı Kerim'i öperek alnına koymayı unutmadı.

MÜFTÜLÜĞÜMÜZE MÜSLÜMAN OLMAK İÇİN MÜRACAAT ETTİ

Antalya’ da çalışan Mehmet Buğra Gök, Ukraynalı Liudmyla Barabash ile bir süre önce tanıştı. Daha sonra evlilik kararı alan gençler, Ukraynalı Liudmyla Barabash Türkoğlu Müftülüğüne gelerek Müslüman olmak için müracaat etti. Barabash müracaatı ve isteği üzerine Türkoğlu Müftüsü Abdullah Rencber diğer görevlilerin katılımı ile ihtida töreni düzenlendi. Törenin ardından çiftlerin nikahı da Müftü Rencber tarafından kıyıldı. Tören sırasında duygusal anlar yaşandı.

Tören sonunda İlçe Müftüsü Abdullah Rencber tarafından Liudmyla Barabash’a Kur’an-ı Kerim ve İslam İlmihali hediye edildi.

HABER: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye Dünya’ya Örnek Oldu
Türkiye Dünya’ya Örnek Oldu
Teknokent’ten büyük başarı! Projeleri AB’de
Teknokent’ten büyük başarı! Projeleri AB’de