Ünal: "Türkiye’ye güvenenler kazandılar"

Ünal: "Türkiye'ye güvenenler kazandılar"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Türkiye'ye güvenenler kazandılar. Türkiye ekonomisi büyüyor. Türkiye ekonomisi sorunlarını çözüyor." dedi.

24 Kasım 2019 - 09:36

Ünal, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Habibe Öçal ve İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve diğer ilgililerle Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu'nu ziyaret etti.

Ünal, buradaki konuşmasında, MÜSİAD'ın hem Kahramanmaraş'ta hem de Türkiye'de önemli bir görevi yürüttüğünü belirtti.

Türkiye'nin 15 Temmuz sonrası yaşadıklarını birçok ülkenin kaldıramayacağına işaret eden Ünal, Türkiye'nin bu belayla baş etmeyi, bu belanın daha sonra oluşturduğu semptomları da bertaraf etmeyi büyük oranda başardığını vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yargı sistemiyle ilgili eleştirilerine yanıt veren Ünal, "Bugün Kemal Kılıçdaroğlu ileri geri konuşuyor ve söz ettiği Türk yargısı büyük bir özveriyle FETÖ'cü unsurları yargıladı, yargılamaya da devam ediyor. Türkiye, bu anlamda kendi krizlerini ve sorunlarını çözerken, diğer taraftan da sınır güvenliğini ve toprak bütünlüğünü güvence altına aldı ve korudu." diye konuştu.

Bazı kesimlerin 31 Mart seçimlerinden sonra ekonominin çok kötü olacağını ve doların 10-11 lira olacağını iddia ettiği açıklamalarını anımsatan Ünal, şöyle konuştu: "Biz de onlara Türkiye'ye güvenin, ülkenize güvenin, kendinize güvenin, Türkiye'nin potansiyeline güvenin diyorduk. Türkiye'ye güvenenler kazandılar. Türkiye ekonomisi büyüyor. Türkiye ekonomisi sorunlarını çözüyor. Türkiye ekonomisi büyürken hem refahın tabana yayılması hem de dezavantajlı grupların devlet tarafından korunması layıkıyla yerine getiriliyor. Yeni Türkiye bir taraftan büyürken diğer taraftan da sosyal devlet olmanın gereğini yerine getiriyor."

Ülkelerin gelişmesinde güçlü liderliğin de önemine dikkati çeken Ünal, "Günümüzde dünyada ülkeler açısından en büyük avantaj liderliktir. Liderleri olan ülkeler son derece yüksek avantaja sahipler. Bugün Avrupa'da Merkel'in, Macron'un ve Johnson'un pek de fazla esamesinin okunmadığını görüyorsunuz. Devlet başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye büyüyor, gelişiyor ve sorunlarını çözüyor." ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
4 Temmuz 2020 Cumartesi günü Vefat Edenler
4 Temmuz 2020 Cumartesi günü Vefat Edenler