Yazar Kızıltepe, ‘Kırk Yılın Hikayesi’ni anlattı!

Yazar Kızıltepe, ‘Kırk Yılın Hikayesi’ni anlattı!

Uluslararası Kahramanmaraş 6. Kitap ve Kültür Fuarında kitapseverler ile buluşan Yazar Vedat Ali Kızıltepe, ‘Kırk Yılın Hiikayesi’ni okurları ile paylaştı.

20 Ekim 2019 - 00:00

Anadolu’nun en büyük fuarında Yediveren Yayınları Standında kitapseverler için kitaplarını imzalayan Yazar Vedat Ali Kızıltepe, 1 numaralı söyleşi salonu ‘Kırk Yılın Hikayesi’ni anlattı.

Yazarlık hayatına ilk okul yıllarında başladığını söyleyen Yazar Kızıltepe: “2012 yılında ilk kitabımız olan Bak Düşeceksin-hayatın İçinden Öyküler okurlarımız ile buluştu. 2015 yılında Tek Kişilik Ranza kitabımız yayınlandı. 2016 yılında tüm şiirlerimizi topladığımız Hani Sen Nasılsın Diye Sormuyorsun isimli şiir kitabımız yayınladı. Bu günlerde ise Bazen Deli Olmak Lazım ve Kırık Yılın Hikayesi adlı iki kitabımız Yediveren yayınlarından okurları ile buluştu. Kırk Yılın Hikayesi; 1975 yılından 2018 yılına kadar Türkiye’de yaşanmış siyasi, ekonomik ve politik gelişmeleri öyküler halinde sunmaya anlatmaya çalıştım. 1980 darbesi öncesi ülkedeki sosyopolitik ve psikolojik durum, üniversitedeki çatışmalar, 80 darbesi sonrası Evren Anayasası denilen Anayasa, daktilo kursları, ilk telefon, ilk televizyon, 28 şubat süreci, Aylan bebek, kadın cinayetleri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaset arenasına adım atması, 15 Temmuz süreci gibi konuları tarafsız bir gözle, eleştirileceği eleştirerek, övgüyü hak edeni överek anlatmaya çalıştım. Bu yaklaşık iki yıllık çalışmanın sonucunda taçlandı ve okuyucuların beğenisine sunuldu” dedi.

Bazen Deli Olmak Lazım kitabı ile ilgilide bilgiler veren Yazar Kızıltepe: “Her kitabın bir okuyucusu vardır. Bu kitabımız 10 ila 20 yaş arası çocuklarımıza hitap etmekte. Ders verici, eğitici, birbirinden bağımsız öyküler var içerisinde. Kırk Yılın Hikayesi’de daha çok 20 yaş ve üstüne hitap etmekte. Bazen Deli Olmak Lazım kitabımızın içerisinde bir birinden bağımsız 15 tane öykü var. Okurlarımız her bir öyküyü okuduktan sonra biraz düşünecek ve değerlendirecek” ifadelerine yer verdi.

Kırk Yılın Hikayesi söyleşi programında kitap içeriği hakkında bilgiler veren Yazar Vedat Ali Kızıltepe, kendisi en çok etkileyen olaylar hakkında da kısa bilgiler verdi.

Yazar Kızıltepe, Yediveren Yayınları standında 20 Ekim Pazar günü saat 15.00 itibari ile okurlarıyla buluşacak ve kitaplarını imzalayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eşi ve çocuğunun gözü önünde infaz edildi!
Eşi ve çocuğunun gözü önünde infaz edildi!
Kahramanmaraş'ta gölete giren genç boğuldu
Kahramanmaraş'ta gölete giren genç boğuldu