Huzur operasyonda aranan 17 kişi yakalandı

Huzur operasyonda aranan 17 kişi yakalandı

Kahramanmaraş'ta Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Huzur Uygulaması yapıldı.

04 Ocak 2019 - 04:00

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, Türkiye Güven Huzur Uygulaması adı altında Kahramanmaraş İl merkezi ve ilçelerde huzur operasyonu yapıldı.

Taşıma yapılan gar, istasyon, otogar, terminal girişleri ile park ve bahçelerde, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve bulvarlar ile alışveriş merkezlerinden oluşan 31 ayrı noktada 5’er personelden oluşan yaya uygulama şeklinde, 7 bölge şeklinde eğlence yerleri, kahvehane, kafe, park ve bahçeler ile Atatürk ve Demokrasi Meydanları ve çevresinde umuma açık yer uygulamasında yapıldı. Yapılan uygulamada değişik suçlardan aranan 17 şahıs yakalandı.

Kahramanmaraş il geneli polis sorumluluk bölgesinde yapılan huzur operasyonunda;  Kahramanmaraş İl Genelinde 133 polis ekibi ve 756 personelin katılımıyla huzur operasyonu yapıldı. Huzur uygulamasında 3.630 şahıs sorgulanırken, 579 araç kontrol edildi. 31 araca değişik ihlallerden 31.739 TL ceza tatbik edildi. 2 araç trafikten men edildi. Yapılan kontrollerde 1 şahsa adli işlem yapıldı.

337 umuma açık yer kontrol edildi. Yaralama, Uyuşturucu, Fuhuşa Teşvik, Hırsızlık, Kaçakçılık gibi değişik suçlardan aranan 17 şahıs yakalandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan kaldırılan yasakları tek tek açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan kaldırılan yasakları tek tek açıkladı
28 Mayıs 2020 Perşembe günü Vefat Edenler
28 Mayıs 2020 Perşembe günü Vefat Edenler