İki Önemli Risk

İki Önemli Risk

Araştırmacı Gazeteci M. Serhat Topalca, “İki Önemli Risk ” Adlı köşesiyle son günlerde Kahramanmaraş’ı birinci dereceden ilgilendiren deprem ile tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ü kaleme aldı.

27 Mart 2020 - 01:07 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 01:13

M. Serhat Topalca, kaleme aldığı yazısında;

Yerelde Kahramanmaraş genelde ise tüm dünyayı ilgilendiren iki önemli sorundan bahsetmek istiyorum. Her iki sorun da maksimum düzeyde önlem ve tedbirlere ihtiyaç duyan, gerekli tedbirler alındığında ise çok düşük sayıda insanı etkileyecek durumlar.

Bunlardan ilki özellikle Kahramanmaraş’ın birinci dereceden etki alanında bulunduğu deprem riski. Kent yüzyıllardır bu riskle beraber yaşıyor ve daha çok uzun süre de bu riskle beraber yaşamaya devam edecek. Doğruluğu tartışmalı olsa da önceki dönemlerde Kahramanmaraş depremle yüzleşmiş ve çok ağır bedeller ödemek zorunda kalmış. Rivayetler o boyutlarda konuşuluyor ki kentin tamamen yok olduğu söyleniyor. Evet, geçmiş zamanlarda yaşananlar ister rivayet olsun, ister söylenti isterse gerçek şu an içinde bulunduğumuz realiteyi hiçbir şekilde değiştirmez. O da bizim deprem gerçeğiyle yüzyüze olduğumuzdur.

KÖŞENİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta düğünlere Koronavirüsü ayarı!
Kahramanmaraş’ta düğünlere Koronavirüsü ayarı!
Başkan Güngör:
Başkan Güngör: "Kılavuzlu Millet Bahçesi hayırlı olsun"