KASKİ, Ayşepınarı’na can suyu oldu

KASKİ, Ayşepınarı’na can suyu oldu

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Onikişubat ilçesi Ayşepınarı Mahallesinin içme suyu ihtiyacının karşılanması için yeni içme suyu kaynağından su getirme çalışmalarına başladı.

05 Eylül 2018 - 02:21

Kahramanmaraş’ın içme suyu sorunlarının giderilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç öncülüğünde yoğun mesai harcayan KASKİ Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerde içme suyu çalışmalarına devam ediyor. Onikişubat İlçesi Ayşepınarı Mahallesinde içme suyu kaynaklarının son yıllarda yaşanan kuraklıkla azalmasıyla mahallenin içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla yeni kaynak arayışına gidildi. Mahallenin üst bölgesinde yeni içme suyu kaynağı tespit edilmesi üzerine başlatılan çalışmalar kapsamında 2 adet kaptaj tesisi, 4.3 km isale hattı, 3.2 km içme suyu şebeke hattı ve 2 adet içme suyu deposu yapılıyor. Kaynakta kaptaj çalışmalarını tamamlayan ekipler, isale hattı çalışmalarını sürdürüyorlar. Depo çalışmalarının da önümüzdeki günlerde başlaması hedefleniyor.

Ayşepınarı Mahalle Muhtarı Ramazan Nergiz mahallede yürütülen çalışmalarla ilgili şunları söyledi: ‘’ Mahallemizde bugüne kadar içme suyu sıkıntısı yaşadık. Bu konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç il görüştük. Kendisi KASKİ Genel Müdürlüğümüze talimat verdi. Ve şu anda ekiplerimiz çalışıyor. Bu hizmetten ötürüm tüm emeği geçenlere mahallem adına teşekkür ederim’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sigara içtiğim için adam adaylıktan vazgeçti
Sigara içtiğim için adam adaylıktan vazgeçti
Bir kısıtlama daha kaldırıldı
Bir kısıtlama daha kaldırıldı