Mahçiçek: “Farkı Fark Edelim”

Mahçiçek: “Farkı Fark Edelim”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

02 Nisan 2019 - 05:40

“İnsan yaratılmışların en üstünüdür. Dünya Otizm Günü’nde insanın her şartta ayırt edilmeksizin eşit olduğuna dikkat çekmek ve toplumumuzun daha bilinçli olmasını istiyoruz.

Otizm yani otistik spektrum hastalıkları da denilen yaygın gelişimsel bozuklukların birçok türünden biri olan bu hastalıkla, bilinçli bir şekilde mücadele edilebilir. Bu yüzden farkında olmak ve farkındalık yaratmak gerekir. Sadece farkında olmakta yetmez tabi ki. İlk adım farkında olmak, daha sonra da hayatı paylaşmak ve otizmlileri hayata katmak. Bizler de üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak, engelsiz bir yaşam için projeler üretiyor ve hayata geçiriyoruz.

“KIYAM” Kısa Süreli Engelli Yaşam Merkezi’nde tüm engelli bireylerimizin gelişimine katkı sağlarken, onların günlük ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyoruz. İnşaat sürecinin devam ettiği bu mekânı çok yakında vatandaşımızın hizmetine açacağız. Ayrıca bu alanda engelli bireylerimizin ailelerine de eğitimler ve bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz.

Otizmin farkında olup, otizmlilerin yanında olmamız gerekir. Unutmayalım ki farkında olmak onların elinde değil ama fark etmek bizim elimizde.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İdlib şehidi Uzman Çavuş Baykuş son yolculuğuna uğurlandı
İdlib şehidi Uzman Çavuş Baykuş son yolculuğuna uğurlandı
Kahramanmaraş’ta gıda zehirlenmesi şüphesiyle 8 öğrenci hastaneye kaldırıldı
Kahramanmaraş’ta gıda zehirlenmesi şüphesiyle 8 öğrenci...