Sağlık-Sen’de Bünyamin Mutlu Demirci güven tazeledi

Sağlık-Sen'de Bünyamin Mutlu Demirci güven tazeledi

Sağlık-Sen Kahramanmaraş 7. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Bünyamin Mutlu Demirci güven tazeledi.

12 Haziran 2022 - 17:23 - Güncelleme: 12 Haziran 2022 - 17:29

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir’in katılımıyla gerçekleşen 7. Olağan Genel Kurulu Saffron Otel’de yapıldı.

“YABANCI SENDİKACILIK ANLAYIŞINI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERDİK”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, “Hak ve emek mücadelesinde çeyrek asrı geride bırakmış bir hareket olmanın verdiği gururla 7. Olağan genel kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Genel Kurulumuz vesilesi ile geçmişte hizmet sendikacılığı bayrağını dalgalandıran bütün dava arkadaşlarımızı hayırla yad ediyor, Pandemi sürecinde görevi başında hayatını kaybeden kahramanlarımızı rahmetle anıyorum.

Biliyoruz ki bu Genel Kurullardaki coşku ve heyecanla çok şeyi değiştirdik. Milletinden kopuk, emeğin gündemine yabancı sendikacılık anlayışını tarihin çöplüğüne hep beraber gönderdik. Bugün de ülkemiz ve milletimiz üzerinde en kirli oyunların sahnelendiği bir dönemde oyunları bozmak, ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmak için buradayız” dedi.

“GELECEĞE HEP BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

Sendikamızın kurucusu merhum Mehmet Akif İnanın da ifade ettiği gibi sendikacılığı çağı kurtarmanın eylemi olarak gördükleri ifade eden Demirci sözlerine şöyle sürdürdü: “İşte bu yüzden ülkemizin bu günlere gelmesinde özgürlükler ve demokrasi mücadelesinde, Darbelere karşı dik duruş sergilenmesinde öncülük ettik. Ülkemizin ve milletimizin geleceği adına bu soylu mücadelede her zaman ön saflarda yer aldık. Kendi dinamiklerimizle çağın gerektirdiği koşullarla örnek bir sendikacılık yapmaya çalıştık.

Sendikacılığın bir hizmet ve değişim aracı olduğu bilinciyle gelişim odaklı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bundan sonra da Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesi olarak sendikamızı, sendikal birikimimizi, gücümüzü çalışanlarımızın özlük ve sosyal haklarını arttırmak için kullanmakla yetinmeyeceğiz. İnsanımıza, ülkemize ve mensubu olduğumuz medeniyete hizmet etmek için de kullanarak sağlam adımlarla geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz.”

“ALTINA İMZASINI ATTIĞIMIZ KAZANIMLAR SAYESİNDE GÜNDEN GÜNE BÜYÜYORUZ”

“Toplu Sözleşme masalarında sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için birçok kazanım elde ettik. Bu kazanımlar Sağlık-Sen’in verdiği mücadelenin, döktüğü alın terinin sonucudur. Özellikle Genel Başkanımız Sayın Semih Durmuş’a ve Genel Merkez yönetim kurulu üyelerimize verdikleri mücadelelerden dolayı teşekkür ediyorum. Altına imzasını attığımız kazanımlar sayesinde günden güne büyüyoruz. Bu kazanımlar Sağlık-Sen’e olan güvenin boşuna olmadığını gösteriyor.

Değerli misafirler, Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Sağlık-Sen ve Memur Sen hareketi olarak kurulduğumuz günden itibaren her zaman geleceğin Güçlü Türkiye’si özleminin peşinden koştuk. İnsanı merkeze alan, adalet, özgürlük ve kardeşlik temelinde büyüyen bir Türkiye için gecemizi gündüzümüze kattık. Bu yüzden her zaman kendimizi Milletimize, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımıza layık olma adına Türkiye’nin Dönüşüm yolculuğunun neferleri olarak gördük.”

BİZ DİK DURUŞLU BİR SENDİKACILIK YAPIYORUZ””

“Biz Türkiye sevdalıları olarak, geleceğe umutla bakan Milletin evlatları olarak dik duruşlu bir sendikacılık yapıyoruz. Sendikacılığı sadece sorunları teşhis etmekten çıkarıp, sorunların yanında çözüm önerileri de sunan bir noktaya taşıdık. Bazı sendikalar gibi sadece sorunları kaşıyarak, kurumlarda çalışma barışını bozarak, sahayı kirleterek kurumları ve şahısları karalayarak; kargaşa ortamı oluşturup bundan nemalan bir anlayış içinde olmadık.

Böyle sendikacılık anlayışı benimseyenler kısa vadede kazandıklarını zannedebilirler ama uzun vadede ve gerçekte sadece kendilerine zarar vermekle kalmayıp tüm emek ve alın teri döken arkadaşlarımıza, kurumlarımıza ve sendikacılığa da zarar vermektedir. Bu konuda sendika olarak siyasi iradeden ve bürokrasiden beklentimiz; milli ve manevi değerlere sahip çıkan, haklı ve güçlü çoğunlukların küçük azınlıklara boğdurulmamasıdır. Biz Sağlık-Sen ve Memur Sen teşkilatı olarak kimsenin ne dediğine aldırmadan bu ülkeye sahip çıkmaya, başımız dik alnımız ak bir şekilde devam edeceğiz.”

“ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE HİZMET ETMEKTEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

“Bu davayı omuzlarda taşıyarak Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarımıza, ülkemize ve milletimize hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Sağlık-Sen Kahramanmaraş şubesi olarak bu yolda bizimle beraber yürüyen binlerce teşkilat mensubumuza, dava arkadaşlarımıza ve delegasyonumuza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Sözlerimi daha fazla uzatmadan Sağlık Sen Kahramanmaraş Şubemizin 7. Olağan Genel Kuruluna teşriflerinizden dolayı tüm misafirlerimize ve yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta fabrika yangını sürüyor
Kahramanmaraş’ta fabrika yangını sürüyor
Yardımcıoğlu, Fatma Şahin’in Bayram İkramiyesi Jestini Örnek Gösterdi!
Yardımcıoğlu, Fatma Şahin’in Bayram İkramiyesi Jestini Örnek...