“Ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz...

“Ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz olmalıdır”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, ve Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu Yerel Seçimlerin ardından yazılı açıklamalarda bulundular.

02 Nisan 2019 - 06:02

Kaan açıklamasında şunları kaydetti:

Yerel Seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini dileriz. 

Kazanan tüm belediye başkanlarını tebrik eder ve tüm belediye başkanlarına belediyeciliğin, halkın hizmetlere erişimi bakımından hayati öneminin idraki ile başarılı bir görev süresi temenni ederiz.

Demokratik iradenin %83’lere varan bir katılım oranıyla gerçekleştiği bu seçimde de halkımız, demokrasiye duyduğu inancı ve sadakati büyük bir olgunlukla sergilemiştir.

“31 Mart Yerel Seçimleri” sonunda hedefimiz, ekonomik istikrar ve kalkınmaya yönelik olmalıdır. 4.5 yıllık seçimsiz bir yönetim sürecinde kamusal dönüşümlerin tamamlanması, “Yeni Ekonomik Plan” sonrası ortaya konacak ekonomik reformların netleşmesi, üretim-yatırım-ihracat hattında yeniden biçimlenen ekonomik modellerin uygulamaya konması, istihdamın desteklenerek sosyal refah ortamının iyileştirilmesi ve ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz olmalıdır.

Ayrıca uluslararası rekabet alanında ülkemizi güvenilir bir yatırım ortamı ve ticaret partneri haline getirecek kalıcı, uzun vadeli ve çok yönlü yapısal değişimlerin bir an evvel hayata geçirilmesi adına, iş ve sermaye dünyasının en yaygın örgütü olarak elimizden gelen her desteği sağlamaya hazır olduğumuzu belirtiriz.  “Meselemiz Türkiye Olsun” diye çıktığımız yolda “Meselesi Türkiye” olan herkesin ortak çağrısının hevesle ve coşkuyla bu ülkeye hizmet etmek olması gerektiğinin altını bir kez daha çizeriz. 

Değişen uluslararası ekonomi-politik konjonktür içinde yeniden yazılan kuralların, kabullenen ve uygulayan tarafı değil; oyun kuran ve kuralları bizzat belirleyen tarafı olacak Türkiye için vakit, geçmiş tecrübelerden olumlu dersler çıkarmak, bilginin ışığında ciddiyetle çalışmak ve üretmek vaktidir. 

Cumhur ittifakına güvenini esirgemeyen halkımızla birlikte MÜSİAD olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve çizdiği istikametin tam destekçisi olduğumuzu bir kez daha beyan ederiz. 

Seçim sonuçları hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni dönem, Türkiye için şahlanma vakti olsun dileriz.

Sami Kervancıoğlu ise açıklamasında;

Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan’ın açıklamasına taabi olduğumuzu belirterek,

Kahramanmaraş’ımızda Cumhur İttifakı Olarak üstün başarı sağlamış olduğunu belirmek isterim. Halkımızın teveccühleri ile yüksek bir oy alarak Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen kıymetli dostumuz Hayrettin Güngör’ü, İlçelerimizde seçilen, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’i, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan’ı, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ü, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın’ı, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan’ı Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’u, Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker’i, Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun’u Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ı, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’i Kutluyoruz.

Cumhur ittifakına güvenini esirgemeyen Her ferdi kahraman şehrimiz ile birlikte MÜSİAD Kahramanmaraş olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve çizdiği istikametin tam destekçisi olduğumuzu, MÜSİAD Kahramanmaraş Olarak Bizlerde hizmet yolunda tüm enerjimizi sarf edeceğimizi tekrar beyan ederiz.

Meselemiz Kahramanmaraş Olsun

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merdiven altı spor eğitmenleri insan sağlığına en büyük zararı veriyor
Merdiven altı spor eğitmenleri insan sağlığına en büyük...
“Bir konuda kurallar koymakla, bir konuda yasaklar getirmek farklı şeylerdir”
“Bir konuda kurallar koymakla, bir konuda yasaklar getirmek farklı...