Onikişubat Belediyesi öğrencilerin kültür bilgisini...
Reklam

Onikişubat Belediyesi öğrencilerin kültür bilgisini yarıştıracak

Onikişubat Belediyesi 7 dalda öğrencilerin kültür seviyesini ölçmek ve bilinçlendirmek adına Kültürünü Keşfet Bilgi ve Kültür Yarışması düzenliyor. Yarışmalarda öğrencilere Kahramanmaraş’ın kültürü, tarihi, coğrafyası gibi sorular sorulacak. Onikişubat Belediyesi tarafından yapılan açıklamada yarışmalara tüm öğrenciler davet edildi.

22 Mart 2018 - 03:07

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi öğrencilerin kültürünü hatırlatmak ve pekiştirmek adına Kültürünü Keşfet Bilgi ve Kültür Yarışması düzenliyor.

Yarışmada Maraş Edebiyatı, Maraş Sanat Tarihi, Maraş El Sanatları, Maraş Yiyecek ve İçecek Kültürü, Maraş Coğrafyası, Maraş’ta Spor, Maraş’ta Müzik olmak üzere toplamda 7 dalda olup, 28 Lisenin katılımıyla gerçekleşecek. Kültürünü Keşfet Bilgi ve Kültür Yarışması kapsamında okullar 4’er gruplara ayrılarak yarışacak. Her gruptan seçilen toplamda 4 okul finale yükselip yarışmaya hak kazanacak.

Yarışmalar kapsamında ilk tur 22 Mart Perşembe günü saat 10.00 ile 14.00 arasında 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşecek. Ardından 29 Mart Perşembe günü ikinci tur yine 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşecek. Elemeler neticesinde finalde yer alacak 4 okul 5 Nisan Perşembe günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde bilgilerini yarıştırarak, son turu tamamlamış olacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
21 Mart 2019 Perşembe
21 Mart 2019 Perşembe
Kahramanmaraş 1. İrişkit Festivali yapıldı
Kahramanmaraş 1. İrişkit Festivali yapıldı